Arçelik A.Ş.

19:53

Tatilden döndüm, staja bile başladım. Bugün itibariyle Arçelik A.Ş. Çamaşır makinaları üretim bölümü montaj-2 takımının bir üyesiyim. Çamaşır makinaları önümde yapılıyor. Arçelik veya Beko çamaşır makinası almayı düşünüyorsanız çekinmeyin alın. Gözümün önünde yapılıyorlar. Ben onay verdim.

Yazının başında dediğim gibi tatilden de döndüm. Aslında tatile dair de bir şeyler yazmak lazım. Ya da tatilde aklıma gelen ve aklımda tutmayı becerebildiğim birkaç şey var. Onlardan da bahsetmek lazım. Ama bugün stajın ilk günü olması dolayısıyla ve bu bahsettiğim konulara "Bugün de staja başladım. O değil de bıdıbıdı.." gibi bir giriş cümlesiyle başlamak istemediğimde dolayı başka bir yazıya erteliyorum.

Bugün kalktım Tuzla'ya gittim ve başka da hiçbir şey yapmadım. Şu stajyerlik müessesini daha işe yarar bir şekle soksalar şahane olabilir. İş ver mesela bana. Ben oraya boş oturmak için mi gidiyorum? Evimde de boş otururum ben. Hatta yatağımda boş boş yatabilirim sabah 8'den akşam 6'ya kadar. 12.30 da öğle arası verip 1 saat bacaklarımı açmak için dolanırım evde. Sonra saat 13:30'da işbaşı diyip tekrar yatarım yatağıma. Olmayacak iş değil. Ama madem ben kalkıyorum sabahın köründe yanınıza kadar geliyorum, iş ver o zaman bana. Gerçi iş versen de kızarım ben sana. Bu kadar iş mi verilir stajyer adama diye. Her neyse, ortasını tuttur işte.

17 Eylül'e kadar bende durum budur. 06:55 sularında servise binip 19:15 civarlarında eve varabilmek. Evet. İş hayatı, sanırım özellikle de bir mühendisin iş hayatı böyle. Ama napalım. Çalışmak lazım.

johnny cash - hurt
the strokes - someday
air - napalm love

20:02

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari