Bilemedim

02:05

Gitmeden önce son bir yazı daha olacak sanırım. Aslında tam olarak ne diyim bilemedim. Oradan buradan, çok alakasız şeylerden bahsetmek istiyorum galiba. "O diil de aslında..." diye başlayan birçok cümle kurabilirim sanırım. Ama dediğim gibi bilemedim.
Bu yazıyı sonraları okuduğumda "nasıl yani?" diye bir tepki verebilirim ya da aklımdan geçenleri hatırlayıp kendimi anlayabilirim. Karışık.

Hep diyordum bunu, özellikle de güncem.com'da yazarken. Hayat her şeye rağmen güzel diye. Gerçekten öyle. Güzel. Ama anlayana, hissedebilene. Belki de şöyle söylemek daha doğru olur: anlamak isteyene, hissetmek isteyene. Bense pek isteksizim. Ama hayat hala güzel. Sevdiğim bi söz vardır, Nazım Hikmet'in sanırım, emin değilim. Şöyle der, "Körler onları görmese de yıldızlar vardır." Aklımdan geçenleri en açık şekilde böyle anlatabilirim galiba.

Benim çok çok konuşup içimdekileri dökmem ve ondan sonra her şeyi bir kenara itip en baştan başlamam lazım. Severim başlangıçları, iyi de beceririm. Ama o başlama çizgisine gelene kadarki süreçte pek başarılı değilim sanırım. Ama yaşım genç, onu da öğrenirim.

Her neyse, en başa dönüyorum ve tekrardan bilemiyorum diyorum. Bu yazı buralarda bi yerlerde bitmeli.
İyi geceler.

02:12

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari