Nerelerden nerelere, değil mi ama?

21:15

Bundan önceki yazımda, yani 1-2 gün önce, yani çok kısa bir zaman önce (artık haftalık dergi tadında olmadığımı üstüne fazla göstermeden bastırmak istedim) dediğim gibi tatilde aklıma gelen ve benim aklımda tutmayı becerebildiğim birkaç şey vardı. Artık sadece bir tanesini hatırlıyorum. Sanırım kendime ufak bir not defteri almam lazım. Entel havalarda takılıp aklıma gelenleri not alırım. Sonra da buraya yazarım. Afedersiniz de uğraşamam. Aklıma bir daha gelirse yazarım. Yok gelmezse de sonsuza dek ünlü olma şanslarını kaybettiler. Onların bileceği iş.

Bak aslında şimdi böyle bir giriş de olmadı. Ben daha ağır konulardan bahsedecektim. Bu kadar sarkastik bi giriş paragrafından sonra da hiç uymaz. İkizler burcu misali her paragrafta ruh halini değiştiren canlı bir yazı yazıyor da olabilirim aslında belki. Yok hayır aslında burçlardan zerre anlamam. Genelde öyle derler ya, ikizler burcu üyelerinin bir dakikası bir dakikasını tutmaz diye. Ben onların yalancısıyım. Herkesin bir bildiği var ki konuşuyor.

Her neyse. Aklımda tutmayı başardığım bu yegane şeyin bugün yazmaya uygun olmadığına karar verdim. Bu yazıyı yazdığım için herhalde unutmam. Daha uygun bir yer ve zamanda onu da insan içine çıkartır ve sizlerle tanıştırırım.

Bambaşka isteklerle yazmaya başlamıştım bu yazıyı. Şimdi geldiği hale bak. Ama aslında hayat da böyle bir şey değil mi? Ne kadar plan yapılırsa yapılsın tahminlerden çok uzak bir yerde bulabiliyor insan kendini, öyle değil mi? Ah evet. Böyle de öğretici, ders çıkartıcı ve düşündürücüyüm. Ve bugün tam da günümdeyim. Ben günümdeyken şahane bir insan oluyorum. Ama günümde olmam yani genel kös halimden çıkmam lazım. Arada bir çıkıyorum işte. Bugün çıkmışım bak farkında olmadan. Ama gün bitti, birazdan yatarım. Herkes kaçırdı beni. Tüh.

sufjan stevens - they are night zombies! they are neighbours! they have come back from the dead
mor ve ötesi - çocuklar ve hayvanlar
moloko - being is bewildering

21:27

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari