Yıllık izin

14:32

Yaz döneminin son sınavına da yarın giriyorum. Ve hayır, bir dönem daha bittiği için hiç heyecanl falan değilim. Final sınavlarında pek başarılı değilim zaten. Finalde başarılı olmak için o derse sinirlenmem lazım. Hocaya, ders konularına, verilen ödevlere, ders ortamına vs. Dersteki konulardan ve ödevlerden çok hocaya sinirlenmek daha kolay bir alternatif tabi ki. Üniversite öğrenimim boyunca -ki 3 seneyi devirdim, 4 ve 5. senelere doğru yelken açtım- kaldım gözüyle bakılacak derslerden geçmişliğim var ve bunun tek sebebi de benim sinirlenmem.
Sinir işe yarayan bir şeydir. Kullanmayı bilmek lazım.

Her neyse, bu sene hiç tatile çıkamayacağım sanıyodum. Yanılmışım! Cumayı cumartesiye bağlayan saatlerde Bozcaada yolcusuyum. Salı günü gelip çarşamba günü biraz daha güneylere gitme planım var henüz düşünme-taşınma aşamasında. Hiç tatil yok derken 2 farklı grupla 10 gün tatil yani. Hiç fena değil.
Neymiş, kendini kötüye hazırlayınca başına gelenler şahane hissetiriyormuş. Gerçi başıma gelen zaten şahane bi durum.(başına gelmek deyimini yanlış kullandım, olumsuz bir durumda kullanılır genellikle. Ama olsun, farkındayım. Ben Türkçe'ye özen gösteririm de biraz. Anlaşılmadıysa bugüne kadar.) Ama olsun. Genellemeyi bozmadığı sürece örnek olarak kullanabilirim.

Bozcaada demişken, 2005 ve 2006 tatillerinden sonra 2007'de de boş geçmiyorum ve Bozcaada'ya uğruyorum. En kısa Bozcaada tatilim olarak şimdiden adını yazdıracak bir kategori buldu bu tatil. Zaten tahminimce, bundan öncekilerin hepsinden çok farklı olacak. Bakalım, Bozcaada bu sene benim için neler hazırlamış.

Böyle işte sevgili okuyucu. Ben şimdiden parmak arası terliklerimle tatil havasındayım. Size de tavsiye ediyorum. Yakın bir zamanda görüşmek üzere, yıllık iznimi kullanacağımdan dolayı bir şeyler yazmayı planlamıyorum. Olur da yazarsam, kağıt üzerinde kalır. Belki bi ara buraya da geçer. Belli olmaz. Her neyse, uzattım yine. Ne gerek varsa.
İyi tatiller.

foo fighters - everlong
gripin - yüzümden düşen bin parça
pearl jam - daughter

14:43

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari