Daldan dala

09:56

Sabahın bu saatlerinde buraya bir şeyler yazmam pek de sık rastlanan bir durum değil, sanırım. Emin de değilim. Belki daha önceden de yazmışımdır bir iki defa bu saatlerde. Ama kesinlikle kimse alışmasın buna. Bu saatlerde "acaba basakiper yazı ekledi mi" diye beklemesin bilgisayar başında. (Haha zaten hepiniz bekliyorsunuz di mi basakiper yazdı mı acaba diye, alem kızım vallahi.)
Konuya şu şekilde bir açıklık kazandırayım. Sabahki dersim iptal, ve ben evdeyim. Yakın bir zamanda, yani en geç 1 saate kadar evden çıkmış olmayı diliyorum. Dilemekle beraber bu konuda pek de bir şey yapmıyorum. Bilim adamı arkadaşlardan ışınlama konusuna en kısa zamanda bir kolaylık getirmelerini istiyorum. Herkes size milyon dolarlar akıtıyor, siz de hala ama bu işler biraz karışık diyorsunuz. Beni işe alsalar danışman olarak (danışman olarak alacaklar tabi, ben mi yapacağım bi de deneyleri? Hadi be! Ben takıldıkları yerlerde yardım ederim onlara.) 3 aya her şeyi çözülür, 1 seneye herkes evine bir ışınlama aleti alır Media Markt'tan. Gerçi bu kişisel beceri ve ukalalığımı böyle umumi ortamlarda bu kadar üstüne basarak dile getirmek ne kadar doğru bilemiyorum. Aslında doğruluktan öte etik olmayabilir. Emin değilim.

Kontrol ettim, en son geçen hafta yazmışım. Şu yazma zamanlarını bi tutturamadım. Her hafta belli sayıda yazı yazmak istiyorum buraya. Bu sayı 1 olur 3 olur 5 olur ama her hafta aksatmadan o sayıyı tutturmak istiyorum. Bu yüzden her hafta 1 tane yazmak güzel olabilir. Ama onun için de bir gün belirlemem lazım. İnsanların kafası karışıyor böyle. Günümü belirledikten sonra herkes bilecek ki mesela, atıyorum, basakiper her salı çıkar. Her salı herkes işini gücünü bırakıp bi 5-10 dakika bu sayfada vakit geçirecek. Çok öğretici veya ders verici olmadığım için en fazla bi 5-10 dakika daha düşünür beni. Sonra da devam eder işine gücüne. İş verimliliği düşürmeden okuyucuyu oyalıyorum ben. Anlayacağınız üzere pek şahaneyim.

Sanırım yavaş yavaş konuyu bağlamalıyım. (Ortada elle tutulur bir konu olsa keşke kapatılacak. Deminden beri oradan buradan aklıma geleni yazıyorum. Bundan sonra her hafta bir tema da olsa keşke yazılarda. Sizin de basakiper gözünden tartışılmasını istediğiniz konular varsa çekinmeyin söyleyin. basakiper onlara el atsın. Haha. Bazen 'saçmalıyorum muntazaman' lafını gururla taşıyabiliyorum.)
İşte böyle okur. Bugün neşeli günüme denk geldin galiba. Sen de neşeli ol, bu havalarda aman dikkat et kendine. Hava sıcak biliyorum, nesine dikkat ediyim deme bana. Bi anda buz gibi olur donarsın cıbıl cıbıl.
En kısa zamanda görüşürüz.


placebo - running up that hill
pearl jam - daughter
bright eyes - train under water
snow patrol - shut your eyes

10:13

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari