Tarih

00:09

Coşku içinde bir 29 Ekim'i daha geride bıraktık. Bağdat Caddesi'ndeki kutlamalara bizzat katıldım, bayrağımı salladım. Yapılan propagandaları duymazdan geldim. "Bir başkadır benim memleketim" tadında daha çok şarkı olsaydı diye düşündüm. Sadece "30 kupona alınmadı bu vatan" diye bağıran bir genç vardı. Yaratıcılığından dolayı onu buradan tebrik etmek istiyorum. Yoksa politikayla, propagandayla pek işim olmaz. Daha önce belirttim mi bunu bilmiyorum ama politikaya inanmam.

Neyse, bugün benim kişisel tarihim açısından da önemli bir gün. Kişisel tarihim olduğu için de çok ayrıntıya girmek istemiyorum. Olur da bir gün bir kitap yaparsam hayatımı ya da bir dizi ya da bir şekilde daha büyük kitlelere ulaşırsa anlatacaklarım o zaman biraz daha ayrıntı veririm belki. Burada "şurada kaç kişi okuyor ki beni, değmez bunlara..." gibisinden bir şeyler demek istemiyorum. Sadece biyografik bir yayınım olursa insanlar bunu sadece bu kızın nasıl bir hayatı varmış diye merak ettiklerinden o yayını alırlar. Burada daha rahat ve günlük olaylar var. Derdimi anlatamadım. Uzatmamaya karar verdim şu noktada.
Kişisel tarihimde 29 Ekim 2006'nın yeri büyüktür. Üstünden 1 sene geçti, ben çok şey yaşadım. Gördüm geçirdim yani. Ama Duman abilerin dediği gibi "biz neler içtik, neler yedik bak hala buradayız" diyorum ben de. Bu yazı sanırım sadece benim ve kişisel tarihimi yakından bilenlerin anlayacağı türden bir yazı oldu. Olsun varsın. Bu da böyle olsun. Karışanım yok. Okuyucunun da beklentisi yok. Rahatım anlayacağınız. Daha genel olarak toparlamaya çalışayım o zaman konuyu. Hayat devam ediyor, iyi ya da kötü. Bir şekilde insan kendini başka yerlerde buluyor. Eskisinden iyi olur mu olmaz mı bu bambaşka bir konu, başka yazılarda mutlaka konusu açılır değinirim. Sanırım önemli olan devam edebilmek. Hatta geçenlerde iddaa reklamlı bir otobüsün ayakta duranların tutacağı tutacağında yazdığı gibi "Futbol bazen ayakta kalmaktır." (Hayat futbola ne kadar benziyor konulu yazıma bir örnek daha, al işte.)

Konu an itibariyle feci dağıldı. Toparlamam çok zor. Pat diye burada kesiyorum o yüzden. Herkese esenlikler ve mutluluklar.

radiohead - let down
pearl jam - state of love and trust
the national - squalor victoria
pearl jam - parachutes

00:23

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari