Özel perşembe sayısı

22:22

Sürpriz! Bu hafta iyisiniz. Bir değil, şimdilik, en azından 2 yazınız var okuyacak. Bugün aldığınız en güzel haber bu, değil mi? Rica ederim efendim ne demek. Ben zaten siz kendinizi iyi hissedin diye yazıyorum.

Okulun ufaktan başladığını hissettirmesiyle biraz yorulmaya başladım bu aralar. Ödev, ders, sonrasına quiz. E tabi vizeler başladı. Öğrendiğim sürece yorulmak güzel aslında. Bir de tam anlamadığım konular var. (Aslında anlamadığım deyip aptal durumuna düşmeyeyim burada. Anlamaya uğraşmadığım demem lazımdı. Biraz da asi ve havalı olduğumdan dersi pek dinlemem. Ya işte gidiyoruz da sınıfa, piyasaya yani.) Bu lafı fazla uzatmadan yazının hissesini söyleyeyim hemen: Öğrenmek güzel şey, öğrenmeye çabalamak daha güzel şey.

Onun dışında, yoruldum falan dedim ya, ufak bir konu var. Bana göre, hayatı benimkinden daha zevkli/eğlenceli/huzurlu/yaşanabilir olanların hayatlarından şikayet etmeleri beni çok rahatsız ediyor. Doğrudur onların da sorunları, uğraştıkları, kafa yordukları konular vardır. Şimdi burada yazınca aslında, "sana ne be?" diyesim geldi kendime. Adamın derdi var anlatıyor, rahatlıyor. Ne güzel. Aslında ben burada "A dog's life is a good life. For a dog."** gibi daha derin şeyler söyleyip inceden de ders verecektim ama malesef olmuyormuş.

Dökün dertlerinizi, çekinmeyin benden. Belki de yakınmayı nerede bitireceğini bilmektedir bütün olay. İşte size püf noktası.

Bugün mutlu gibiyim. Hepinizi öpüyorum bu sebeple.

snow patrol - chasing cars
incubus - have you ever?
björk - hidden place

22:34

**Köpeğin hayatı güzeldir, bir köpek için der ve Türkçe'ye çeviririm.

Comments

ömer said…
ben bu hafta aksattim yazilarimi mir'im. ev bulcam, odev yapcam, partiye gitcem, arpaciktan kurtulcam derken gunlerin degerini bilemedim.

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari