İdman

15:16

Çok sınavlı bir okul haftasını geride bıraktım. Bu haftasonu aydınlık zamanları evde mayışarak, karanlık zamanları ise sosyalleşerek geçirmeyi planlıyorum. Mayışma bölümünü tabi ki benden beklenen şahane bir performansla gerçekleştiriyorum. Karanlık zamanlara daha var.

Bu aralar maçlara idman eksiğiyle çıkıyormuşum hissine kapılıyorum. ("Hayat futbola ne kadar benziyor değil mi" tandanslı yazılara devam ediyorum, herhalde farkettiniz. Bu basakiper futbol-hayat teoremi olsun istiyorum.) Yakın bir geçmişte sakatlandığımı ve idman (idman şahane bir kelime) kaçırdığımı hatırlamıyorum. Sergen tadında gezmekten idmanlara gitmediğimi hiç hatırlamıyorum. Ama enteresan bir şekilde formsuzum. İdmanlarda bedenen bulunmak yetmiyor demek ki. Kafamın başka yerlerde olduğu idmanlarda vücudumun idmanda olması hiçbir şeyi değiştirmiyor sanırım.
Ama en önemli sorun önümdeki maçlara bakmadaki yetersizliğim. Oynanan maçın tekrarı olmuyor, hakem şerefsiz (aslında burada tabi ki de başka bir kelime kullanacaktım. Ama düşündüm ki buraların bir düzeyi var, düşürmemek lazım.) olabilir. Bunun bana bir faydası yok. O yüzden ben önümdeki maçlara bakacağım artık.

Ve seyircisiz maç gerçekten sıkıcı oluyor. Burada da aslında sizlere iyi ki varsınız diyorum. Teşekkür ederim.

incubus - love hurts
snow patrol - open your eyes
pearl jam - who are you

15:26

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari