Deneysel aralardan sonra

#Bu yazı saatinden de anlaşılacağı üzere bu sabah internetin bazı sorunlar yaşadığı ve bağlantı sağlayamadığı bir saatte, daha uygun bir saatte buraya eklenmek üzere yazılmıştır.

10:27

Uzun zamandır yazmıyorum. Belli oluyordur. Konuşmamanın pek faydasını göremedim. Ama belki yeterli uzunlukta olmamıştır bu deney. Biraz daha uzatılabilir belki de. Açıkçası deneyimin başarısızlıkla sonuçlandığını kabul etmiyorum. Arkama baktığımda bir arpa boyundan fazla mesafe katettiğimi görmek hoş olur bir kerelik de olsa. Ve bu deney bunu gerçekleştirmek için aklıma gelen son fikir. O yüzden başarısızlıkla sonuçlandı demiyorum.

The National buralardaydı geçen Cuma. Pek güzel bir konserdi. Bir yerlerde rastgelirseniz pas geçmeyin. Hatta pas geçmek ne demek. Oturup uzun uzun dinleyin.

Onun dışında yeni bir şey yok bende. Yeni yılın gelmesi münasebetiyle anca yeni yıl dileklerim var. Dün gece daha önceden izlediğim bir filmi tekrar izledim. Pek huyum diildir aslında ama pek hatırlamıyordum filmi ve öyle bir film izlemeye ihtiyacım vardı sanırım. Filmin adı Interstate 60. Yeni yıl arifesi dilek tutma, dileklerin yerine gelmesi falan böyle konularda film izlemek iyi oldu. Bu aslında tıpkı lisedeki gibi oldu. Okunan kitaptaki temalarla ilgili filmler izlemek, aynı temalara farklı açılardan yaklaşmak falan. Akademik hayatımda öğrendiklerimi günlük hayatıma uygulayabiliyorum galiba. Yani aslında hayat bir mukavemet dersi olsa ben çok rahat geçerim. Ya da ne biliyim hayat termodinamik dersi olsa da acımam geçerim. Yok ama, bu konuyu uzatmayacağım. İstediğim havayı yakalayamadım bu dersler ve hayat bağlantısında.

Her neyse işte. Yeni yıl yaklaşırken dediğim gibi yeni yıl dileklerim var benim de. Ve Interstate 60 filmindeki O.W.Granted Amca’nın dediğini uygulayıp bu sene dileklerimi sesli söyleyeceğim. Kendisi her ne kadar Amerikan kahramanı olsa da beni Amerika’dan okuyan arkadaşlar varsa onlar benim dileğimi kendisine iletebilirler belki. Tam olarak repliği hatırlamıyorum, bir daha dinlemem gerekir aslı için ama meali “dileğinin gerçekleşmesini istiyorsan onu sesli söyle, böylece birileri onu duyar ve gerçekleştirebilir” tadında bir şeydi. Sayın Granted’ın isteği üzerine de bu sene dileklerimde radikal bir değişiklik yapıyorum ve herkese duyuruyorum.

Sevgili dilek gerçekleştiren Alaaddin’in cini, periler, Noel Baba’nın yardımcı cüceleri, Noel Baba’nın kendisi, Tinkerbell, ismini cismini bilmediğim diğer dilekçiler, ben bu sene kendime mutluluk ve sağlık diliyorum. Ama mutluluk dediysem öyle kısa süreli ufak tefek bir şey değil. Olunca en büyüğünden olsun. Hayatımın her alanında olsun. Akademik hayat, kariyer, aşk, para, vb. Aklına ne geliyorsa. Bu kadar geniş bir dilekte bulunarak da 3-5 yıllık bana ayrılan dilek kontenjanını aynı anda kullanıyor olabilirim ama bundan önce gerçekleşmeyen dileklerime sayılsın. Ne o öyle.. Hem dileklerim gerçekleşmesin hem de dilek hakkım bana geri verilmesin. Tüketici hakkı denen bir şey var.

Bu sene doğumgünümde de dileklerimi söyliycem herkese. Aslında istediğim bi hediye gelirse aklıma onu söylesem de buradan siz de alsanız. Daha mantıklı bak o. Aklıma gelince söylerim ben size. O arada siz kendinize iyi bakın, soğuklarda üşütmeyin.

The national – Ada
Interpol – Mammoth
Pearl Jam – immortality
Radiohead – house of cards

10:47

NOT: Font değişti farkındayım, ama düzeltemedim. Bu sefer farklı olsun.

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari