Yeni yıl kararları

23:23

Yeni yıla bir hafta kala yeni yıl dileklerimden daha detaylıca bahsetmemin iyi olabileceğini düşündüm. Aslında bu bahsedeceklerim dilek diil de daha çok yeni yılda yapmak istediklerim. Daha önceki yazımda da belirttiğim gibi yeni yıldan mutluluk ve huzur istiyorum. Tabi her şeyi devletten beklememek lazım. Kendimde de bazı değişiklikler yapmam lazım galiba. Aslında kendimdeki değişikliklerden çok da emin değilim. Ama bir deneme sürecine gireceğim. Birkaç şeyi deneyeceğim, belki tutar. Tutar dediğim sonuçları olumlu olur. Mutluluk ve huzur koşarak bana gelir.

Lafı çok uzatmadan aklıma gelenleri yazacağım. Eğer 1 hafta içerisinde aklıma başka şeyler gelirse onları da sonradan bu listeye bir şekilde eklerim.
2) Bazı şeylere baştan başlayacağım. Bu biraz özel bir istek. Yani hassas bir konu. Fazla açmıyorum o yüzden.
3) Biraz daha güleryüzlü bir insan olacağım. En azından deneyeceğim. Gerçi bu gülümseme konusu huzursuzluğum ve sıkıntımla doğrudan orantılı bir durum ama zorla da olsa denemekten bir zarar gelmez heralde. Güleryüzlü olmak güzel bir şey.
4) Gece yatağıma yattığımda sadece uykuyu, uyumayı ve güzel rüyalar görmeyi düşüneceğim. Yoksa çok fena şeyler oluyor. Ne siz sorun ne ben anlatayım.
5) İnsanları kendimden -istemsiz de olsa- uzaklaştırmayacağım. Bu tamamen benim davranışlarımla ilgili. Kabul.
6) Kendimi, zaman zaman yaptığım gibi, dünyadan soyutlamayacağım. Bu da fena bir şey.
7) Çok uzaklara değil de yakınıma bakacağım. Bu hem mesafe anlamında hem de zaman anlamında hayatıma uygulamam gereken bir şey. Dünü ya da yarını değil de bugünü düşünücem. Dünyanın öbür ucuyla diil de memleket sınırlarındakilerle haşır neşir olucam. Mesela yani.
8) Daha çok konsere gidicem. Evet. Bu yapılması en kolay madde.

Şimdilik listem bu kadar. Devamı belki gelir, belki gelmez. Belli olmaz.
Ve evet, listeye 2'den başladım. Yanlışlık diil. Yeni yıl kararlarının ilki bende saklı, bi de biri daha biliyor. Başkasına da gerek yok.

Yeni yıla kadar görüşemezsek herkese iyi seneler. Keyifli bir yılbaşı geçirin. Çok içip dağıtmayın. Sabahına pişman olacağınız şeyler yapmayın.

the coral sea - in this moment's time
sigur ros - hey satan
the good the bad and the queen - green fields

23:38

Comments

teta said…
Yahu anlamadım ki.. Yeni yılda.. yakısıklısından mııı.. yoksa sorunsuzundan mi bi sevgili diliim sana.. heheh :) (sorunsuz olsun bizim olsun bee)
farawaysoclose said…
be careful what you wish for,
'cause you just might get it all.
you just might get it all,
and then some you don't want
(daughtry'nin home şarkısından.. yeni yıl dileklerine dikkat..)

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari