dünya

12:20

Hayat ne tuhaf, vapurlar falan...
Ben bi sene boyunca yerimde durdum diye dünya durmuyor. Dünya o arada beni beklemedi. Ayıp etti gerçi beklememekle ama onun da işi gücü var. Fazla yüklenmemek lazım. Ben yerimde durup etrafıma bakarken o döndü. Gece oldu gündüz oldu. Hep döndü. Hayat devam etti. Ben durdum işte. Dünya kadar olamadım. Dünya kafasına takmıyor olanları. Onun işi orada burada dönmek, o da dönüyor. Ha şimdi dünya gibi işim bu diye dönmek de hoş olmayabilir. Zaten dünya delikanlı olsa dönmezdi gibi bi geyiğe getirmiyorum konuyu. Ama dünya olmak da o kadar keyifli olmayabilir. Canı sıkıldı mı yörüngeden çıkıp bi tur atıp gelemiyor mesela. Ya da ipini koparmış manyaklar gibi başka bi güneş bulmaya gitmiyo dünya. Yerini biliyor, fazlasını aramıyor. Aslında dünya işini biliyor. Bulmuş rahatı, takılıyor.

Ben dünyamı döndürmeye yeniden başladım. Geçmiş zaman kullanmıyım gerçi, başlamaya çalışıyorum. Yeniyıl kararlarını (yeniden başlamakla ilgili olan maddeye bir göz atabilir unutanlar) bugün itibariyle yürürlüğe koydum. Herkese hayırlı olsun. Canımı daha fazla sıkamayacağımı farkettiğim şu günlerde gizemli 1. kuralımı da bugün tekrardan yürürlüğe sokmaya karar verdim. Lafın kısası, yeniyıl kararları uygulamada.

İşte böyle. Yarın doğumgünüm. 22 yaşıma basacağım. Sayın Teta Bey'in de doğumgünü. Kutlu olsun. Bugüne kadarki yaşlarımızın en güzeli olsun.
Herkes kendine iyi baksın.


the good the bad & the queen - 80's life
snow patrol - chasing cars
kent - pärlor (bu şarkının sözlerinde şöyle der amcalar: "snurra min jord igen" yani daha anlaşılır bi dilde söylemek gerekirse "turn my world again" veya "dünyamı tekrar döndür". Günün anlam ve önemine uygun oldu.)

12:32

Comments

Teta said…
Vay beee 22 demek :) Ben 27 oldum... dusundukce biraz fazla gelmeye basladi ne yalan söliiim heh..

Kutluyorum yeni yasini !!

Ayrica 22 tersten okununca da 22 oluyo.. Eglenceli bi yas hehe..

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari