3 dakika

12:35

Yoğun kar yağışı ve poyraz sebebiyle kesilen elektrikler yaklaşık 3 dakika önce geri geldi. Yaklaşık 3 dakika diyorum çünkü o arada bilgisayarın açılmasını bekledim. Açılan gereksiz ama silmediğim birkaç programı kapatmakla uğraştım falan. Tahmini 3 dakika kaybettiğimi düşünüyorum bu arada.

Yine ben yazmayalı bir hafta olmuş. Hüzün, sıkıntı, efkar beni besliyomuş galiba. Şimdi nispeten daha rahat olduğumu ve yazı yazarken biraz zorlandığımı göz önüne alınca bu kabulümde doğruluk payı olduğunu farzedebiliriz. O zaman bu aralar amacım keyifli halde yazılar yazmak. Sarkastik havamdan kurtulup keyfimi anlatabilmek. Değil mi? Gerçi geçen cuma, aslında perşembe akşamı, yaşanan benim açımdan talihsiz bir olay üzerine şahane bir yazı yazacaktım. Ancak cuma günü olayın tatlıya bağlanması, o saatten sonra o konuyla ilgili yazılacak yazıları biraz yetim bıraktı. Şimdi aslında düşününce gerçekten tatsız olaylar içten içe beni besliyor. Enteresan. Değil aslında. Farkına varmamışım sadece.

Neyse işte. Bu hafta olanları şöyle bir gözden geçirelim o zaman hep beraber. Pazartesi, salı ve çarşamba günü okula gittim. Çarşamba sabahı yağan kar yüzünden okula yarım saat geç kaldım. Sevgili iş hukuku hocam 10 dakikadan geç gelenleri o gün yoklamaya almadığı için ben de resti çektim ve derse girmedim. Sınıfta fiziksel olarak bulunduğum halde, benim sınıfta olmadığımı farzeden iş hukuku hocasından hayır gelmez diyerek kendimi boş boş çay kahve içmeye verdim. Bu dönem perşembelerim boş. Hoş bir perşembe geçirdikten sonra cuma tekrardan okula gittim. 1. sınıf arkadaşlarla aldığım derse böylece ilk defa gitmiş oldum. Fena sayılmaz. Kendimi çok bilgili hissediyorum. Koyunun olmadığı yerdeki keçi gibiyim maşallah. Cumartesi günü de günübirlik Kartalkaya'ya gittik. Günübirlik olayından bir kere daha soğudum. O yorgunluğa ve harekete katlanabilecek bir yapıda değilim. Her seferinde bunu tekrar doğruluyorum, ama hep de gidiyorum. Burada ufak bir sorun var ama çok gelişmiş mühendis beynim bazen böyle ufak tefek sorunları algılayıp çözüme ulaştıramıyor. Bu pazar sabahını da anime sabahı ilan etmiştim dün gece yatmadan önce ancak elektriklerin kesilmesi ve laptopun pilinin yaklaşık 1 saat kadar dayanması sonucunda istediğim olmadı. Moralimizi bozmadan bu planı gelecek cumartesiye erteliyoruz.

İşte böyle. Ben arada yazarım tekrar. Panik yapmayınız.

skin - getting away with it
bonobo - between the lines
the good the bad and the queen - kingdom of doom
interpol - the new

12:50

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari