Vapur

16:03

Bir baktım ki uzun zamandır buralara bir şeyler yazmamışım. Zaten okuyan 3-5 kişi var, onlara da ayıp olmuş. Bu ufak hatamdan dolayı özürlerimi sunarak başlayayım yazıya. Sonradan kırgınlık olmasın.

En son yazımda da dediğim gibi pek keyifliyim hala. Yaklaşık 1 seneden beri bu kadar uzunca bir süre keyifli kalmamıştım. Şu an itibariyle 2008 en favori yılım. Tabi çok büyük konuşmamak lazım, farkındayım. O yüzden şu an itibariyle dedim zaten. Yani bu andan sonra herhangi bir anda 2008 en sevmediğim, en pis, en bencil, en kıskanç, en ikiyüzlü yıl olabilir benim için. Ancak, tam şu an itibariyle, en şahane yıl. Bu nedenle, öpüyorum yanaklarından. Başımdan eksik olmasın.

Geçen yazılarımda birkaç defa söylediğim "hayat ne tuhaf, vapurlar falan" lafının gerçekliğini geçen salı tecrübe ettim. İstanbul'da yaşayanların bildiği üzere geçen salı İstanbul'u sis bastı. Avrupa yakasına geçmek üzere 7:45 vapuruna binmek üzere Kadıköy'e gittim. İskelenin kepenkleri kapalı. Hayırdır inşallah diyerek deniz otobüsünü denedim. Yok, iptal. Eh o zaman biraz oturup kahve içmece, biraz oyalanmaca. Derken saat 9. E bu saate kadar ne sis kalır ne bişey diyerek tekrar iskele. Tekrar kapalı kepenkler, tekrar iptal edilmiş seferler. Elimden geleni yapmanın verdiği gönül rahatlığıyla tekrar cadde tarafına dönmece.
Yani aslında demek istediğim şey, vapursuz İstanbul'da hayat pek tuhaf.

Bu arada takipçiler için ufak bir not: Yeni yıl kararlarım yürürlükte. Ve hayat güzel. Ben keyifliyim. Kendi kararlarımı herkese tavsiye ederim. "basakiper yeni yıl kararları" adı altında siz de kendi hayatınızda bunlardan yararlanabilirsiniz. Daha sonra teşekkürleri kabul ederim.

sigur ros - saeglopur
rhcp - make you feel better

16:16

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari