Fal

17:17

Bu aralar saat konusunda şanslıyım sanırım. Ama bugün kendimi bu konuda tebrik etmiyorum. Bi kere tebrik ettim. Bir defa yapılan bir şeyi tekrarlamak başarı olmayabilir. Her ne kadar iyi yapılan bir işi aynı seviyede tutmak başarı sayılsa da bu her konuya uygulanamaz. Mesela, bir mekan ilk açıldığında şahane makarna yapıyorsa (bugün canım güzel bi makarna istiyor, o yüzden konuya makarna örneğiyle girdim. Yoksa aynı mekan muazzam sarma ya da mükemmel imambayıldı yapıyor da olabilir. Okuyucu kitlemin nelerden hoşlandığını bilemediğimden kendime yönelik yazıyorum.) hep aynı kalitede makarnayı yapabiliyorsa başarılı olabilir. Ama ben 23:23'te yazdım, bugün de 17:17'de yazdım diye başarılı olamam. Ha mesela bugün 22:22 ya da 11:11'de yazmış olsaydım, bunlar bir çıt daha yüksek olduğu için yarım ağızla kendimi bir kere daha tebrik edebilirdim.
Ama şu an gerek yok.

Eski yazılarımı okuyanlar, bu yazıda irdelenecek bir konu bekliyorlardı. Ancak 2-3 gün önce çeşitli yerlerde okuduğum farklı fallarda "planlarınızı gizli tutun", "aklınızdan geçenleri anlatmanın sırası değil" vb. yazılar görünce biraz çekindim.
Hemen sorunuza cevap veriyorum: Evet, böyle saçma fallara inanırım. Yeri gelince. İnanmamam için mantıklı bir sebeple gelen olursa ve bana o şahane sebebi söylerse bundan sonra hiiiiç işim olmaz falla, söz.
Ama şimdi sen nereden biliyosun bu yazıları yazan kişinin 6. hissinin normal insanınkinin 6 katı olmadığını? Ya da 3. gözünün açık olmadığını? Ya da ne biliyim gerçekten insan olduğunu nereden biliyorsun? Hepsinin tersini ispatlarsanız, söz veriyorum, bi daha fal neyin işim olmaz. Hodri meydan.

İlgiyi bu şekilde başka taraflara çektim. Bu konuda çok başarılıyım. İşte bu konuda kendimi tebrik edebilirim. Tebrikler basakiper.

Ve her zaman olduğu gibi yine zamanınızı çaldım. (Bi dakika, ben bu çalma muhabbetinden bahsetmiştim ve sizin kocaman, sorumluluk sahibi, kendi kararlarını kendi verebilen yetişkinler olduğunuza karar vermiştim. Bu durumda zamanınızı çalmıyordum, siz bana kendi isteğinizle veriyordunuz. Eski yazıları unutmayalım, böyle dipten çıkarırım.)
Bir yazının daha sonuna geldik sanırım. Emin olamıyorum. Son sözlerden önce şu Kadınlar Günü şeysi, kutlu olsun herkesin. Pek manasız geliyor bana. Benimki kutlu olmasa da olur bu yüzden. Ama sizinki kutlu olsun, siz kendinizi daha iyi hissedeceksiniz. Her şey sizin için.
İyi bakın kendinize. Beni habersiz bırakmayın.

the good the bad and the queen - history song
the killers - smile like you mean it
kings of convenience - love is no big truth
arctic monkeys - the bad thing

17:31

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari