Keşke

21:58

Nisan ayının ilk yazısı herkese hayırlı olsun. Şu hayatta en sevdiğim şeylerden biri, yapmam gereken bi iş varken bambaşka bi işle uğraşmak, tıpkı şu an yaptığım gibi. Yarın yine sınavım var. Hem de diğerlerinden farklı olarak saat 6'da başlayacak. Saat 18:00 dersem belki daha anlamlı olur. Çok keyifli, değil mi? İstanbul'da en sevdiğim şeylerden biri de saat 20:00 sularında Maslak trafiğinde sıkışıp kalmak. (Benim ne zaman ciddi olduğumu, ne zaman ironik konuştuğumu anlayamayanlar var. Alın size alıştırma. Acaba bu bahsedilenlerden hangisi doğru?) Bir de aslında işin en güzel tarafı çarşamba sabah başka bir sınavımın olması. Anlatırken bile içim bi hoş oldu. Bu kadar çok sevdiğim şey bir arada, çok heyecanlı.. İple çekiyorum önümüzdeki iki günü.

Akademik hayatımın gidişatından sizi haberdar ettikten sonra sosyal hayatıma da şöyle bir bakalım. Erik Truffaz Bey'i sattım mesela. Kendisi çok ısrar etti halbuki, "Lütfen gel, İstanbul'a senin için geldiydik biz.." dedi ama napalım. Planlarda ufak değişiklikler oldu. Ben de kendisini sattım. Erik, üzgünüm. Bi dahaki sefere artık. Çok dert etme kendine bunu.

Bugün üzerimde bir yılışıklık, biraz da yavşaklık var. Farkettim. Siz de farkettiniz sanırım. Enteresan bak bu. Böyle olmuyodu. Ama bir önceki yazıda bahsettiğim "gelgit" durumum halen yürürlükte. Bu önbilgiyi de verdikten sonra, kabullenilebilir bir durum. Telaşa gerek yok.

Bugün bölük pörçük gidiyorum bi de. Onun da farkındayım ama bu konuda yardımcı olamayacağım. Bu aralar, aklımdan geçenleri yazmak istiyorum aslında. Çünkü çok fazla şey var. Ama tam da aynı sebepten yazamıyorum. Çünkü çok fazla şey var. Neresinden tutup da başlanır, başlasam da nasıl devam eder, başlamak doğru mudur diye düşünüyorum.
Ama derseniz ki, ille de öğretici bir şeyler olsun yazıda, bak kaç yazıdır ders vermiyorsun, biz senin kafandan geçenleri okuduktan sonra dersini dinlemeye alışmıştık, sizi hiç kıramam. Hemen günün dersini yazıyorum: Hayatta keşkeler olmasın!
Ve buna bağlı olarak da hepinize bir şarkı hediye ediyorum. Yalın'dan gelsin, "Keşke":

keşke oyunlar oynamasaydık
üzülmeseydi şarkılar

Not: Şarkının konuyla bağlantısını tam olarak anlayamanlar üzülmesin. Her şey ille de bağlantılı olmayabilir. Yoksa bağlantılı mı? Yoksa bu basakiper'in birilerin mesajı mı? Çok heyecanlı!

incubus - stellar
pearl jam - who are you
kings of convenience - know how
pearl jam - betterman

22:16

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari