14. hafta sonrası

16:29

Bir okul sezonunun daha sonuna gelmenin verdiği sevinç ve heyecan sebebiyle buralarla uğraşmadım. Bilerek ve isteyerek yaptım. Finallere kadar yaklaşık 10 boş günüm var. Bu boş günleri, aklı başında bir öğrenci olarak çalışarak değerlendirmem gerekli, farkındayım. Ancak yumurtanın kapıya dayanmasını beklemek çok daha keyifli. Ders çalışmak ancak o zaman heyecanlı bir hal alıyor. Son dakikaya bırakınca, tabi ki bütün konulara çalışmak için yeterli vakit olmuyor. Bu durumda bir nevi kumar oynayıp konulardan bir kısmını seçiyoruz. Sınavda o konuların çıkması için dua ediyoruz. Adrenalin patlaması.
İşte ben de böyle eğleniyorum.

Bu aralar neler yaptığıma bir göz atalım isterseniz. Geçen pazar, pazartesi ve salı günleri bütün günümü okulda geçirdim. Salı günü 18:00-20:30 saatlerinde yörünge mekaniği adlı güzide dersimin ikinci geleneksel yıliçi sınav şenliklerine katıldıktan sonra da resmen tatile girdim. Perşembe günü lisemdeki gençlere moral desteği vermek üzere Robert'e gittim. Enteresan bir deneyimdi. TMci arkadaşlara İTÜ'den bahsetmenin ne kadar manasız, "mühendislikte kız yokmuş..." sorularına ufak bir tebessümle cevap vermenin daha yerinde olduğunu öğrendim. Ancak girdiğim ikinci sınıftaki muhabbet pek keyifliydi. Buradan kendilerine teşekkür ediyorum.
Umarım herkes istediği, mutlu olacağı bir yerleri kazanır.
Şimdi düşününce perşembe günü tam bir lise patlaması yaşadım. Önce okula gittim, derse girdim. Sonra liseden 2 kişiyle buluştum. Lise dedikodularının bini bir para tabi. Lise pek keyifliymiş. Güzel günler geçirmişiz. Kıymetini bilmek lazımmış. Ben bilmiştim gerçi. Bilemeyenler düşünsün.

Ve galiba bu kadar. Bu arada bloglardaki gizemleri merak edenler varsa hala, "siz sorun, basakiper biraz düşünüp cevaplasın" kampanyası devam ediyor. Aklınızda olsun. Bol bol çilek yiyin, aman üşütmeyin.

jeff buckley - last goodbye
björk - pagan poetry
less than jake - the rest of my life

16:41

Comments

gülin vardar said…
kız yokmuş diye mühendisliğe gelmeyen adamdan mühendis olmaz. ağır laflar geliyor gülin'den.

yazın avrupa yolu gözüküyor mu? festival felan? (sen kapını yeşile boyadın mı?) hacı oldun sen artık. biz de dini görevimizi yerine getirmek adına rock werchter yapıcaz bu yaz.
basakiper said…
Avrupa yolu gözükebilir ama festival yalan oldu. Rock Werchter çok istedim ama kısmet diilmiş. Gerçi sadece bir gününü çok beğenmiştim. Hurricane'den sonra açmadı beni. (böyle de bok atıp ukalalık yaparım)
ama iyi eğlenceler size, fotoğraflardan bakarız artık.

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari