Artı/eksi

13:38

Hayatı anlık yaşamayı öğrenmek lazım. Yarını umursamamacasına anlık yaşamak değil ama bulunduğun ortama ayak uydurabilecek şekilde anlık. İçinde bulunulan an artı/eksi 1 saat civarında değil yani bahsettiğim şey, o kadar boşvermişlik de fazla. Ancak içinde bulunulan an artı/eksi 1 hafta civarında yaşamak lazım. Galiba bu şekilde herkes mutlu olabilir. Herkes değil tabi, hiçbir durumda herkes aynı anda mutlu olmuyor. Ama çoğunluğun mutluluğu sağlanabilirmiş gibime geliyor. Gerçi bu dünyada benden daha önemli ne var? Yok tabi bir şey. O yüzden çok da umrumda değil. Herkes kendi çabalarıyla mutlu olsun.

Her neyse.
Finallerim başlıyor. İlk final çarşamba, açılış iş hukukuyla. Geçen dönemden farklı olarak bu dönem 9 iş günü+cumartesi, 7 final, bir rapor ve tek bir öğrenci konumundayım. Geçen dönemki efsane not ortalamamı bu dönem de tutturmak istiyorum. Göreceğiz. Ben daha çalışmaya başlamadım. Gençlik ve Spor Bayramı'nı çalışmaları başlatmak adına iyi bir tarih olarak gözüme kestirdim. Kısmet tabi bu işler belli olmaz. Geçtiğimiz 1 haftayı gerçekten ders adına hiçbir şey yapmayarak geçirdim. Ve pişman değilim. Zira daha çok vakit var.

Ders çalışmayarak geçirilecek şahane bir pazar gününün şerefine bütün olumlu düşüncelerimi siz okuyuculara yolluyorum. Havalar da düzeldi, oturmayın evde.

mogwai - friend of the night
dire straits - local hero
interpol - the new

13:56

Comments

gülin vardar said…
artı/eksi 1 hafta bakınca takvimime daral geliyor. ancak 1 aylık olarak bakınca önümü görebiliyorum.

zaten anlık manlık yaşayamıyorum. google calendar'ıma bakmadan 5 dakika duramıyorum.

her şeyi unutmadan yazmak istiyorum.

bunların hepsi birer disorder, bunu da biliyorum. :)

ha bi de sana özenip blog başlattım. sonundaki "bugün öğrendiklerim" fonksiyonu senin şarkıların ile http://benbugunbunuogrendim.blogspot.com/ un bir kırması oldu.

gulinvardar.blogspot.com
basakiper said…
Fazla düşünmemek lazım işte, yazının amacı, benim çıkardığım ve okuyucunun da çıkarmasını beklediğim sonuç oydu.
Takılmayın ufak şeylere. Uzun vadeli planlar yapmayın, keyif alın.

Blog dünyasına da hoşgeldiniz.

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari