Ütü

20:09

İstatistiksel olarak incelersek, sanırım, final ve sınav dönemlerindeki ortalama yazı sayımın arttığını görebiliriz. Bunun nedeni, bundan önceki yazılarda da açıkladığım üzere, yapılması gereken işi yapmayıp alakasız işler yapmayı pek sevmem. Mesela yarın 2 tane finalim var. Sabahtan otomatik kontrol, 1 saatlik öğle arasından sonra da ısı geçişi. Eski ajandama baktım bugün, ders çalışıyordum o arada, yerseniz. Ve gördüm ki bundan 2 sene önce, yani 23 Mayıs 2006'da benim ısı geçişi finalim varmış. Tesadüfe bakın ki yarın da 23 Mayıs. (Anlamayanlar varsa, dersi ikinci alışım...) Aman şansları benzemesin bu iki günün. "Sen de iyi ki ders çalışmışsın" diyorsanız, daha bugün yaptıklarım bitmedi. 1 saatlik çok yoğun çalışma seansımın ardından ara verdiğim sırada 3-5 bölüm Fullmetal Alchemist izledim. Bir baktım saatler geçmiş, benim kafam dağılmış. Ders falan yalan oldu tabi. Birkaç saat daha boş oturduktan ve evde bezdikten sonra ütü yaptım. Evet. Ütü yaptım.
Bu konu hakkında daha fazla konuşmak istemiyorum. Yarın saat 13:00 sularında her şey açığa çıkacak zaten.

Neyse efendim. Dediğim gibi ben evde çok bezdim. Biraz dışarı çıkıp hava almak iyi gelir.
Herkes kendine dikkat etsin, finallerine çalışsın. Sonra "basakiper de çalışmıyor ama derslerden geçiyor, benim eksiğim ne?" diye dayanmayın kapıma.


duman - hayatı yaşa
pearl jam - given to fly

20:24

Comments

ömer said…
Final ve proje donemlerinde uretimin artmasi sirf baska bir seyi yapmak istemekten ziyade sanirim kafanin surekli bir dusunce sureci icinde mesgul olmasiyla da ilgili.

Ayni sekilde eglenirken, muhabbet ederken tez konusuyla ilgili akla bir sey gelmesi, veya derse calisiyorken yaratici, eglenceli bir fikrin cereyan etmesini de buna baglayiverdim. Gerci senin durumunua tek kelimeyle 'procrastination' da diyebiliriz.
Anonymous said…
Sanırım bu sınav zamanı başka bir uğrash aranmasının sebebi finale gizli 1 mesaj vermek istenmesi olabilir(miacaba)...(birde tum(6) finaller 1 haftada ise...)(bu arada ben hacı bırakmıyor diye biliyordum yanlısh biliyrmuşum...)
selmlar!
basakiper said…
Ömercim, procrastination da çeşit çeşit. Ders yerine yine de önemli sayılabilecek işlerle uğraştım. Başarılı bir procrastination bence bu :)


Bir de finale nasıl gizli mesaj verilir ki? Onu anlamadım..

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari