Bir baska pazar.

15:31

Merhaba sevgili okurlar!
Ben bu pazar yine kahvaltı yanında okunmak için bir şeyler yazacaktım ama unutmuşum. Halbuki sabah bunu düşünerek kalktım. Yani yazı yazmak için kalkmadım ama yataktan kalktıktan sonra aklımda vardı. Kahvaltı ederken her şey uçup gitti, o arada sanırım bu yazı da kayboldu aklımdan.
Her neyse, sizleri üzmemek adına biraz geç de olsa yazıyorum.

Öncelikle bu hafta basakiper'in hayatında neler oldu diye bakarsak, en önemli gelişme, aylardır başlıyım deyip de başlayamadığım yüzmeye başlamış olmam. Evet, artık spor da yapıyorum. İnanılmaz. Onun dışında, Maslak'a gidip geliyorum. Uydumuz pek sempatik. Yarın CNN Türk bizi çekmeye geldiğinde konuşma fırsatım olursa aynen bunu söylemeyi planlıyorum. "Uydumuz çok şirin. Baksanıza!" (Buradan da CNN Türk'e çıkacağımızı herkese söylemiş oldum laf arasında, takip edin)

Her üniversitede olduğu gibi bizde de bir mezuniyet telaşı vardı. Ben mezun olmadığım için arkadaşların telaşına ortak oldum sadece. Mezuniyet keyifli ama yorucuydu. Ayrıca çok uzundu. Ancak herkesin stadyumda keplerini havaya fırlattığını görmek hakkaten güzeldi. Darısı başıma dedim. Mühendislik yeminini de içimden söyledim yeni mezunlarla beraber, ucundan mühendis sayılırım ben de.

Bunlardan başka, çok sevdiğim ama çok çok uzun zamandır göremediğim bir arkadaşımla görüştüm. Pek keyifliydi. Haftalık dedikodu kotamı böylece doldurdum. Ben dedikodu deyince yanlış anlaşılmasın. İnsanların arkasından kötü şeyler söylemiyorum. Yanımdaki insanlara, yanımızda olmayan insanlar hakkında güncel bilgiler veriyorum. Güncel bilgiler bazen biraz altyapı istiyor, o zaman da geçmişten bir özet geçiyorum. Bu kötü bir şey değil. Hoşsohbet, muhabbet, biraz kulak çınlatma.

İşte böyle. Söz verdiğim bir tatil fotoğrafı vardı. Fotoğraflar yeni elime geçti. Aralarından en az eğlendiğimi seçip yakın zamanda buraya koyacağım. Telaşa gerek yok.
Bu sıcaklarda buralarda kalmayın, tatile gidin.

sigur ros - saeglopur
dire straits - romeo and juliet

15:45

Comments

gülin vardar said…
uydunuz nasıl bir şey başak?
yörüngeye çıkıcak mı?
kolay gelsin.
basakiper said…
uydumuz 10x10x10 cm boyutlarında bir cubesat.
yörüngeye kısmetse oturacak ağustosta fırlatıldıktan sonra.
son hazırlıklar.

teşekkürler!
gülin vardar said…
peki yörüngeye oturunca ne gibi görevleri yerine getiricek? top secret ve classified ise girmeyeleim bu konulara...
basakiper said…
çok bi görevi yok aslında :)
bunları yüz yüze anlatmayı tercih ederim. Böylece daha gizemli olur.
gülin vardar said…
olsun, orda olması bile bir şeref. koskoca uzay!
gurur duyuyoruz basakiper!

Popular posts from this blog

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari