Hayal

01:02

Buralara uğramayacağımı söyleyip çok racon yapmışım. Hadi yine iyisiniz.
Finallerim bitti çarşamba günü, notlar yavaş yavaş açıklanıyor. Benim içim rahat, geçtim her şeyden. Biliyorum. Hissediyorum aslında, öyle demek daha doğru olacak. O yüzden sadece tatilimin tadını çıkartmakla uğraşıyorum.

Aslında yazıya başlarken aklımda şahane bir cümle vardı. Sırf o cümleyi yazının arasına bir yerlere sıkıştırabilmek üzere yazmaya karar verdim. Ancak şu an o cümleyi kuramıyorum. Kuramadığım için de, her zamanki manasız ve bir yerlere bağlanmayan klasik bir basakiper yazısı olarak ilerliyor bu yazı da.
Zaman, beklemek, hayaller falan vardı cümlede. O kadar şahaneydi ki cümle, bunların hepsini tek bir yerde toparlayabilmişti. Malesef başka bir yazıya kaldı galiba.

Laf hayallerden açılmışken, yepyeni bir hayal bulmalıyım kendime. Tabi ki ufak tefek hayallerim var, ancak daha büyük bir şey bulmalıyım. Zira geçen haziranda Eddie Vedder Beyi canlı dinledikten sonra kendimi büyük bir boşlukta hissettim. 10 sene boyunca hayalini kurduğum anı yaşadım. Ve bitti. O kadardı. Sonrasında, gerçekleşen hayaller listesine +1 yazdım ancak yerine yenisi gelmedi. Demem o ki, beklemeye değer bir şeyler bulmam lazım. Müzmin mutsuzluğumdan sıyrıldığım şu günlerde sıra ona geldi. Beklemek bile yeri gelince güzel, beklenilen, hayali kurulan şeyin gerçek olacağını düşündüğün sürece. İlle de gerçek olması gerekmiyor, ben kendimi gerçek olabileceğine inandırabilirsem, ki kendimi inandırma/kandırma konusunda çok yetenekliyim, sorun yok. Beklerim. Beklemeye değerse.

Manasızlığın doruklarına ulaşmadan sözümü kesiyorum. Cumartesi gecesi şu saatte yazılan bir yazı için bundan daha iyisi beklenemezdi. Salı günü tatile gidiyorum. Ben buralarda yokken kendinize dikkat edin. Dönünce görüşmek üzere.
İyi tatiller.


oasis - wonderwall
pearl jam - state of love and trust
sigur ros - saeglopur

01:17

Comments

K a ğ a n said…
Sana da iyi tatiller.
ozzy said…
şu çok güzel:

"İlle de gerçek olması gerekmiyor, ben kendimi gerçek olabileceğine inandırabilirsem, ki kendimi inandırma/kandırma konusunda çok yetenekliyim, sorun yok. Beklerim. Beklemeye değerse."

bana neyse, film eleştirisi yazar gibi ama güzel, en azından ben manyak değilmişim, aynı doğrultuda şeyler yapanlar varmış.
basakiper said…
Hiç yalnız diilsin Ozan, merak etme :)
msm said…
This comment has been removed by the author.

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari