ITB

11:04

Şu blogdaki eski hava kalmadı. Demek istediğim şöyle bir şey, eskiden sadece "bakalım basakiper bu hafta ne yapmış?" sorusuna cevap aranmazdı. Artık öyle oluyor sanki. Her neyse, ben bu konuda şikayetçi olduğunuzu duymadım. Bu bakımdan istediğim gibi devam edebilirim.

Pazartesi günü gelecek dönemin ders programları açıklandı okul sayfamızda. Gelecek dönem, yani başlamasına yaklaşık 4 hafta kalan güz döneminde 4 ders alacağım. Anlayanlar için bir zorunlu ders, 1 MT seçmelisi ve 2 tane ITB seçmelisi. Yani, normal olarak bu dersler 2 güne sığar. Ancak istediğim 2 güne sığmaları için ideal bir dünyada yaşamalıyız. Zorunlu dersim salı günü olduğu için salı günüm dolu. Tamam, kabul. Salı gününe geri kalan derslerden birini alırım. Süper.
Ben, en temiz duygularımla diğer derslerimin cuma günü olmasını istiyorum. Aslında almak istediğim dersler vardı ama onlar cuma günü değilmiş. Olsun, o da kabul. Ama insan cuma akşamüstü Maslak'a bir tane mi ITB koymaz? Her neyse. İTÜ'de bir kere bile gerçekten istediğim gibi olmadı zaten ders programım. O yüzden aslında hazırlıklıydım buna. Ama diyordum, son senem. İTÜ bana bir güzellik yapar belki, bütün yaşanmışlıkların anısına. Her neyse, herkes sevgisini göstermeyi bilemez. Sorun değil, ben kendisini bu haliyle de seviyorum.

Onun dışında bir de iş görüşmem vardı çarşamba günü. İsmini vermek istemediğim bu şirket, part-time mühendis arıyormuş. Kaçırmadım, gittim görüştüm kendileriyle. Pek keyifli bir görüşmeydi. İlk görüştükleri aday ben olduğum için bir süre beklemem gerektiğini ve paniklememi söylediler. Kısmet artık.

Böyle işte. Bu hafta çok enteresan bir şey olmamış. Gerçi hafta bitti sayılmaz, daha önümde kocaman bir haftasonu var. Bakalım o zaman neler olacak. Bugün falımda maddi konuda başarılı olduğum yazıyordu. Yerde para bulucam herhalde. Aslında, uzun vadede bir başarı için bir adımdan falan bahsediyordu. Gerçi bu falı diğer gazetelerdeki diğer fallarla karşılaştırıp (crosscheck), ortak noktaları bulup değerlendirmemi ona göre yapmalıyım. Bauer böyle yapardı.

Yakın zamanda görüşmek üzere!

rem - to the one i love
arctic monkeys - mardy bum
morrissey - everyday is like sunday
the organ - sinking hearts
firewater - sixfortyfive

11:22

Comments

gülin vardar said…
ben falimi crosscheck ettigim gunlere ulasmak istiyorum.
okur said…
Shoyle ki;
Biz okurlar olarak sizin bizi Tuesday, April 15, 2008 tarihli yazinizda bahsettiginiz gibi shashirtmanizi ozledik.

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari