12 Gün Bayram

10:54

Pazar sabahları burada olmak hoşuma gidiyor. Kendimde, kendisini pek sevmesem de, bir Ayşe Arman havası seziyorum.
Aslında daha önceden de dediğim gibi, benim artık pek gün kavramım kalmadı. Hele de 12 günlük bayram tatilinde... Çarşamba günü "Çocuklar, yoklama almıyorum. Konuşacaksanız durmanıza gerek yok." şeklindeki tatlı dilli uyarı dolayısıyla erkenden 14:30 sularında çıktığım dersten beri tatildeyim. Bu süre içerisinde, İstanbul'da kalacağım ve İstanbul'da kapı kapı dolaşacak aile bireylerim olmadığı göz önüne alınırsa aslında çok boş günler beni bekliyor. Çoğunluğun ya memlekette ya da bayram ziyaretinde olduğu zamanlarda ben de kendimi başka işlere adamayı planlıyorum. Bunların arasında her kış başladığım ama bitirmediğim örgü atkılar var mesela. Ya da kendimi spora verebilirim. Veya izlenilecek bütün dizi ve filmleri, internet bağlantım izin verdiği ölçüde, tüketebilirim.
Böyle anlatınca çok keyifli oldu di mi?
Ama olacağını sanmıyorum.Her neyse. Dün Vin Diesel'ın Babylon A.D. filmine gittik. Film IMDb'den baya düşük bir puan almış. O kadar da kötü bir film değil. Aslında sonunu saymazsak iyi bir film bile olabilir. Vin Bey her zamanki kocaman haliyle bir sürü adam dövüyor, bir kısmını öldürüyor. Yanında da ne idüğü belirsiz genç bir Nurgül Yeşilçay benzeri kız. Film bana biraz Clive Bey'in Children of Men filmini hatırlattı aslında. Ama onun kadar karanlık değil. Hem Vin Bey Clive Beylerden çok daha kaba olduğu için adamları gerçekten dövüyor.
Bence bayram akşamlarına iyi gider. Ben filme 6.5/10 veriyorum, IMDb'ye inat.

İşte böyle. Büyük ihtimalle bayramda da görüşeceğiz. İçinizi ferah tutun. Bol bol çikolata yiyin. Bayram harçlığı alanınız varsa bana da versin.

eddie vedder - society
the killers - someday
sakin - edepsiz komedya
coldplay - yellow

11:10

Comments

okur said…
bayramınız kutlu olsun basakiper hanım...

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari