sis.itu.edu.tr

09:52

5. (yazıyla beşinci) seneme başlayacağım ve bu sebeple bana normal harcımın neredeyse 2 katı para ödeten İTÜ, ders seçimlerindeki en kötü sezonumu yaşatıyor bana. Bu 5 sene içerisinde kendisini "yakın" dediğim bir kısım arkadaştan bile fazla görmüşlüğüm olmasına rağmen bu yaptığını malesef hazmetmek istemiyorum.

Bundan önceki yazılarda bahsettiğim üzere, bu dönem, topu topu 4 tane dersim var. Ve bu dersler 2 güne sığabilir. Hatta sığdırmak çok da zor değil. Ancak kayıt karmaşasında ders alamadığım için bu dersler bir türlü düzgün bir şekilde 2 güne sığamadılar. Önce kontenjan artmayacak deyip beni takipten düşürdüler, sonra kontenjan artırdılar. Sonra okula gittiğimde, "bugün git, 10 gün sonra gel" diyerek psikolojik olarak yıprattılar. Hayır, bu kadarına ne gerek var onu anlamıyorum. Alt tarafı ders almaya çalışıyorum ki okulum bitsin, vatana millete yararlı bir mühendis olarak çalışma hayatıma başlayayım.

Ben de bütün bu olanlara inat, boş bulduğum bütün derslere kaydoldum. Ben ders alamıyorsam başkası da almasın. Zaten ÇAPçılara yapılan torpilin haddi hesabı yok. Hayır yani ben çift anadal yapmak istemediysem (tamam, not ortalamam hiçbir zaman ÇAP yapmaya yetmemiş olabilir. Gerçi yetseydi de bende o enerji yok, uğraşmazdım. ÇAPçı arkadaşlar, sizi seviyorum, yanlış anlamayın) benim suçum ne? Ben de gidip "aaa ama ben bu dersi alamadım, kaydeder misiniz beni?" diyebilmek istiyorum. Aslında diyorum, ama ben deyince bana bakan olmuyor.

Her neyse, şu an itibariyle 6 dersim var. Başka boş ders bulursam onlara da kaydolmayı planlıyorum. Ortada boş ders bırakmayacağım.

Dişe diş.

radiohead - this mess we're in
less than jake - rest of my life
sigur ros - saeglopur

10:03

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari