Bos

09:34

Günaydın gençler,

İnsanın işi gücü olmayınca bazen gereksiz bir şekilde erken kalkıyor. Mesela ben bugün 8:30'da kalktım. Niye diye sorun bi, niye kalktın bu kadar erken, işin mi vardı? Hayır. Hiç bir işim yok, en azından akşama kadar. E peki niye erken kalktın? B. Bey burada olsaydı "sen tamam değilsin, ondan oluyo bunlar" derdi. Haklı bence. Pek tamam sayılmam, arada bir en azından.
Gözlerim acıyor biraz, ama geçer herhalde.

Yasakların ardından blogspot'un orijinal sayfasından yazmak pek keyifli geldi. blogspot'un sayfasından okuyorsanız sanırım size de keyifli gelecek. Son yazımda ortaya attığım spekülasyonlardan sonra Digitürk'un ortaya çıkıp bütün suçu üzerine alması bana pek inandırıcı gelmedi. Bence bu işte başka birilerinin parmağı, bir bit yeniği var. Tabi bütün bu yasaklama benim yüzümden oldu diyerek kendimi günah keçisi ilan etmek istemem. Ama var bir yanlışlık bu işte.

Her neyse. Bomboş bir haftanın sonuna geldik sayılır. Evet biliyorum, herkes için bomboş bir hafta değildi ama nispeten boş bir haftaydı, değil mi? 1.5 gün tatil her hafta olan bir şey değil. Benim acilen kendime bir uğraş bulmam lazım. Mesai gibi dizi seyretmenin ileride kötü sonuçları olacağını düşünüyorum. Belli de olmaz tabi, dizilerden öğrendiklerimi gündelik hayatımda kullanabilirsem etkili bir biçimde, belki de yararlı olur... "Sarah Connor olsa böyle yapardı, ama Jack Bauer olsa şöyle yapardı" diye kendi kendime bir tartışmaya da girebilirim. Ama kadın olması dolayısıyla Sarah Connor'ın yolunu izlerdim galiba. Çok feminist olduğumdan değil, ama anneler her şeyi bilir. Onunla alakalı.
Bu arada bu kadar çok boş vaktim olduğu ve ben bu boş vaktin büyük bir çoğunluğunu bilgisayar karşısında geçirdiğim için bazı internet hastalıklarına yakalanmış olabileceğimden şüpheleniyorum. Örneğin, photolurking. Hastalığın tanımında, tanımadığın insanların fotoğraflarına bakarak saatler geçirmek yazıyor. Ben tanımadığım insanlarınkine bakmıyorum, tanıdıklarıma bakıyorum. Ama ilerleyen günlerde semptomlarımın artmasıyla tanımadıklarıma da bakabilirim. Belki de hastalığın erken evrelerindeyimdir.

Off... İşim gücüm yok, bir de erken kalktım. Boş geçirilmesi gereken saatlerim biraz daha fazlalaştı. Aferin bana.
Kolay gelsin size de.

the national - slow show
oasis - talk tonight
pearl jam - alive

09:49

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari