Choke

11:22

Herkese iyi günler. Sanırım büyük bir çoğunlukta haftasonunun başlamasına saatler kalmasının verdiği inanılmaz bir huzur ve rahatlık duygusu var. Ne güzel! Güzel bir haftasonu geçirin, evinizde oturmayın.
Bugün aklımda 3-5 bi şey var, onlardan bahsetmem lazım. Unutuyorum yoksa. Ama öncelikle kaloriferlerimizin arada bir az da olsa yandığını söylemem lazım. Sayın yönetici, çok teşekkürler. Sanırım sizler de burayı takip ediyorsunuz. Keza Pazartesi günü kaloriferler yanmaya başladı. Sayenizde t-shirtle oturabiliyorum odamda. Teşekkürler.

Bir de yaklaşık 2 hafta önce başlattığım "basakiper'i tanıyor muyuz?" anketi var tabi. Kendisi kapanmış olmasına rağmen hala sağ tarafta duruyor. Ben hemen sonuçları gözden geçirmek istiyorum. Oy veren 18 kişinin 11'i beni tanıyor, 5'i tanımıyor ve 2'si de sayılır diyor. Fena değil. Burayı okuyan bu durumda yaklaşık olarak 20-25 kişi olduğunu varsayıyorum. Eh... Fena değil. Beni tanımayan bu 5 kişiye de merhaba. Dünya küçük, günün birinde karşılaşırız. Sayılırcılar, sizle tanışma şansımız daha yüksek, madem ortak tanıdıklarımız varmış halihazırda. Kendinizi yabancı hissetmeyin buralarda.
Dünya küçük demişken şu "6 degrees of separation" muhabbetine de girerdim hazır konusunu açmışken. Ama çok uzar. Siz bunu kendiniz araştırın.

Bunun dışında aklımda olan diğer şeyleri unuttum galiba. Ama bunu size çaktırmamaya çalışacağım.

Dün filmekimi'nin kapanış filmi olan, bir Chuck Palahniuk kitabı olan, Choke adlı filme gittik. Ben pek beğendim filmi. Kitap uyarlamalarında daha önceden çok üzülmüşlüğüm var ama bu sefer üzülmedim. Bu bakımdan yapım ekibini tebrik ediyorum. Choke, sanırım hiçbir zaman diğer bir Chuck Palahniuk kitabı olan Fight Club kadar büyük bir yapım olamayacak ama sinemaseverler arasında kulaktan kulağa konuşulan bir film olacak. Gerçi Fight Club'daki oyuncu kadrosunu bu filme koysan yine öyle olurdu.
Her neyse. Film pek güzeldi. Tavsiye ederim ben. Kitabı okuyanlara da tavsiye ederim.
Filmekimi'nin bitmesiyle, kültürel aktivitelerimiz birazcık sekteye uğrayacak. Olur o kadar. Mühendis dediğin bu kadar kültürel aktiviteye katılmaz zaten.

İşte böyle gençler. Hepinize iyi haftasonları.

the national - looking for astronauts
mogwai - auto rock
snow patrol - hands open
the organ - sinking hearts

11:39

Comments

Kaya Ozalp said…
ben de choke u 2 hafta once bitirdim, acikcasi film in trailer i biraz hayal kirikligiydi, kitaptan sonra izlenmez diyodum ama kitabi okumus biri bunu dedigine gore en azindan sans vermemek ayip olucak

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari