Kasim

09:43

Günaydın sevgili okur,

Yepyeni bir hafta ve yepyeni bir aya girdiğimiz için bir şeyler yazmamın iyi olacağını düşündüm. Her hafta ya da her aya özel yazı dizilerim yok aslında ama belki bundan sonra olur.

Bugün de uyandım erkenden... Çünkü apartmanımızın dışına bir şeyler yapılıyor. Apartmanın ön cephesinde iskeleler var. Ve bu sabah itibariyle bu çalışmalar bizim kata geldi. Sabah kapalı panjuruma çarpan demir sesleri ve buna benzer gürültülerle uyandım. Bir an için korktum sanırım. Zaten uzunca bir zamandır panjurlarım kapalı durduğundan sürekli gece yaşıyorum odamda. İskelelerin kurulabilmesi için panjurların kapalı olması gerekiyor haliyle. Zaten panjurlar açıkken iskele kurulabilseydi bile o şekilde olmasını istemezdim. Herhangi bir sabah camımdaki adamlarla göz göze gelme olasılığım olurdu, böyle bir adrenalin istemiyorum hayatımda.
Her neyse, apartmanının dışında işler ilerliyor. Bu sevindirici bir haber. Yakın zamanda biter herhalde.

Dün gece güzel bir pazar akşamını sinemada geçirmek üzere Caddebostan AFM'ye gittik. Ancak halkımın Mustafa filmine olan ilgisinden dolayı film izleyemedik. Gerçi bence daha iyi oldu. Öyle güzel hava bi daha bulunmaz, dışarıda geçirebilmiş olduk. Ancak Mustafa'ya da bir ara gitmek lazım. Bu konuda biraz daha racon davranmam lazım. Popüler kültürün çok değer verdiği şeylere değer vermiyor gibi gözükmem lazım. Eski grunge'lardan kaç kişi kaldık ki şunun şurasında? O değil de bu böyle giderse haftaya falan da yer bulmak zor olacak. Gerçi haftaya "Bond, James Bond" bizim buralara akşam çayına geliyor. Mustafa'yla kapışacaklar sanırım öncelik konusunda. Sonuçları açıklarım sizlere de.

Ben gidip kendime bir çay daha koyayım. İnsanın kendi demlediği çayın tadı her daim güzel oluyor. Ohhhh...

pearl jam - state of love and trust
the stranglers - golden brown
kent - kärleken väntar
kings of convenience - know how

09:56

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari