Zachary

18:29

3-5 sene geriden takip etmemi göz ardı edersek, Jack Bauer bugün Amerika'yı ve aslında dolayısıyla dünyayı yine yeniden kurtardı. "Millions of lives are at stake" durumu her zamanki gibi mevcuttu ve kendisi 24 saatte Meksika - LA arasında dolaşarak her şeyi çözdü. Buradan Bauer takipçileri 3. sezonu yeni bitirdiğimin farkında varmışlardır ve büyük ihtimalle de yüzlerinde bi tebessüm oluşmuştur.
Her neyse.. Ben Jack'i pek sevmiyorum. Jack gibi manyak bir aile dostumuz ya da akrabamız olsun istemezdim. Her ne kadar "Jack Amca, meraba. Benim biraz yardıma ihtiyacım var, beni rahatsız eden birkaç kişi var... Sen ilgilenir misin?" demek çok çekici de olsa buna uzun süre dayanamazdım sanırım.
Ama ben Obama olsaydım mesela, sırf birazcık eğlenmek için, Kiefer Sutherland'ı yani Jack'ın gerçek hayattaki halini, arardım. Biraz laflardım, "I need a chopper, right now!" falan diye bağırıp yüzüne kapatırdım. Koskoca Amerikan başkanı olmuşum, bu kadar eğlenceye hakkım olur herhalde.

24 ve Heroes'un ikisini birden seyredenler Sylar karakterinin Sylar olmadan önce 24 dizisindeki geeklerden biri olduğunu hatırlarlar. Bunu farkettikten sonra, Zachary Quinto Beyin diğer işlerine bakmaya karar verdim IMDb'den. Bir de ne göreyim? Kendisi yeni çekilen Star Trek'te Mr. Spock rolünde olacakmış... Küçükken en sevdiğim dizilerden biriydi Star Trek, gençlik yıllarımda ise yüzüne bakmadım. Bundan 1-2 sene önce yabancı bir TV kanalında rastladım ancak yine yüz vermedim. Ancak filmi hoş olabilir. Kaptanın seyir defteri yıldız tarihi 3869...
Şimdi düşününce aslında filmi de güzel olmayabilir. Ben bu diziyi Türkçe seyrettim hep, nasıl diyolar 'kaptanın seyir defteri' diye İngilizce'de? Hem Atılgan'ın gerçek adı ne?
Aslında Google üzerinde 2 dakikalık araştırma sonunda istediğim her şeye ulaşırım ama Kaptan Kirk 'kaptanın seyir defteri' diyemedikten sonra neye yarar Star Trek...

Her neyse. Her zamanki gibi işte böyle. Hepinizi iyi haftalar.

björk - venus as a boy
the national - guest room
snow patrol - shut your eyes
radiohead - reckoner
the organ - brother

18:47

Comments

Levent Tüter said…
i need a chopper kısmında güldüm seslice :P
pascal said…
atılgan = uss enterprise

kaptanın seyir defteri = captain's log

saygılar basakiper hanım.

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari