Kurban

16:29

Ben biraz ara vermişim, her zaman yaptığım gibi. Ama zaten siz beni o kadar çok yazmadığım için seviyor da olabilirsiniz, değil mi? Her dakika yazsam belki bu kadar okumazdınız. Belki de...

Her neyse. Merhaba.
Yine çok çok uzun bir tatil başlangıcındayız. Ben her zamanki gibi çarşambadan beri tatilim. Bayram sonrasındaki salıya kadar da tatilde olmayı planlıyorum. Yok hayır uzun bir tatile gittiğimden değil, İstanbul'dayım. İstanbul her mevsim, her tatil, her iş günü, her Allah'ın günü güzel zaten. Bazen diğer günlere nazaran daha az güzel, bazen de anlamsız bir şekilde çok çok güzel ama genel ortalamayı aldığımda hep güzel. O bakımdan, İstanbul yine güzel olacak. Ve bu arada yapacak elle tutulur bir işim olmadığı için, her zamanki gibi, bu tatili çok fazla dizi seyredip onla bunla görüşerek geçireceğim. Bi de bayram çikolatası belki. Belli olmaz o.
İzlenecek dizilerin başında Battlestar Galactica var. 10 günde 2. sezonunu yarıladığım bir dizi kendisi. Diziyi izleyenler için söyleyeyim, büyüyüp Starbuck olmak istiyorum, o derece tutuldum diziye. Starbuck olamazsam Dualla olucam, masa başı işlerde daha iyiyim ayrıca. Neyse yani, bayram sonuna 4. sezona yetişebilirim gibime geliyor iyi bir mesaiyle. Ama sevdiğim şeyleri saklama huyumdan dolayı o kadar ağır bir mesai yapmayadabilirim. Yani bir anda tüketmeyebilirim güzelim diziyi. Tadını çıkara çıkara, mesela böyle çikolatayı ısırıp çiğneyip bir anda yutmak yerine ağzımda dağılmasını beklemek gibi... Aynen öyle.

Bunun dışında geçen günlerin en önemli olaylarından biri benimle, kendimi geliştirmemle ilgili. Şöyle ki, artık kendime kırmızı oje sürebiliyorum. Biraz zaman alıcı oluyor ama olsun. İnsanın kendine yetebilmesi çok güzel bir duygu. Oje sürmek gibi saçma bir durum bile yeri gelince çok tatmin edici bir şey olabiliyormuş. Başarılarımın devamını bekliyorum.

Bu haftaların en sıcak konularından biri de askerlik. Yavaş yavaş askere veda partileri yapılıyor. Bayram tatili dolayısıyla bütün bayram süresince de devam eder herhalde bu vedalar. Herkeslere iyi şanslar. Herkes istediği yerlere gitsin, sağ salim dönsün. Asker yolu bekleyeceklere de kolay gelsin. O daha zor bence.

İşte böyle. Şimdiden herkese iyi bayramlar. Büyüklerimin ellerinden, küçüklerimin gözlerinden öperim. Bu bayram da küsler barışsın, sevenler birbirine kavuşsun, hasretler bitsin.
Bana da çok harçlık gelsin bu bayram. İyi tatiller.

Sözleri günün anlam ve önemine en uygun şarkıyla sonlandıralım:

"Bugün bayram
Erken kalkın çocuklar
Giyelim en güzel giysileri
Elimizde taze kır çiçekleri
Bugün hiç üzmeyelim annemizi
"


pearl jam - hail, hail
dave matthews band - dreaming tree
coldplay - 42

16:48

Comments

gulin vardar said…
kesinlikle best show on television.
bu ay webisodelar gelicek, en kısa zamanda bitir bence. 16 ocak'ta da artık yeni bölümler geliyor. oy oy oy.

gaius baltar is my god.
basakiper said…
Aceleye gerek yok :)

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari