son 2008

11:30

Merhabalar efendim. Bu büyük ihtimalle bu senenin son yazısı olacak. Bu bakımdan aslında önemli bir yazı. Ama onun dışında göze çarpan hiçbir özelliği olmayabilir, onu gidişatından anlamamız gerekir.
Sene sonlarında yapılan eski senenin değerlendirmesiyle başlayabiliriz yazıya. Bu iyi bir fikir olabilir. (Kar sonunda bizim tarafta da güzel güzel yağmaya başladı ve ben okula gitmemeye karar verdim, tam şu anda) 2008 enteresan bir yıldı. Kuduz aşılarıyla başladım seneye ve böylece "yeni yıla nasıl girersen bütün sene öyle geçer" hurafesini çürüttüm. Zira bütün seneyi kuduz aşısı olarak geçirmedim. Bu 2008'in iyi yanlarından.
Her neyse. 2008'in ilerleyen günleri de enteresandı. Aslında doğumgünümü kutladığım gün ve sonrasından itibaren hayatımın akışı bambaşka bir yönde olabilirmiş. O arada yaşananların hiçbiri yaşanmayabilirmiş, onların yerine bambaşka şeyler yaşanabilirmiş. Böyle düşününce, hayat ne tuhaf vapurlar falan demekten başka çarem kalmıyor. (Uzun zamandır da demiyordum, 2008'in son yazısında dedim, iyi oldu) (B. Bey'le bu konuyu 88 sene daha tartışırız gibime geliyor, 88 sene sonunda belki yorulup senin dediğin gibi olsun derim, ama zor)

Geçen seneki yeni yıl dileklerimden kaç tanesini yapıp kaç tanesini gelecek senelere bıraktığımı hemen kontrol ediyorum 24 Aralık 2007 tarihli yazımdan. 8 maddelik gibi gözüken ama aslında 7 maddesi yazılı olan listedeki 6 maddeye ve 1 de orada yazmayan gizli maddeye check atabilirim. Son maddeyi, hem de yanına utanmadan en kolay madde yazdığım 8. maddeyi gelecek senelere taşıyorum. Bu seneki listemi ise kısa ve kafamda tutuyorum. Ama merak etmeyin, gelecek sene sizlere bu şekilde bir özet geçerim.

Herkese mutlu, sağlıklı, huzurlu yıllar şimdiden. 2009 nasıl istiyorsanız öyle olsun. Ama benim için hepinizinkinden güzel olsun.
Yarın kendinizi çok kaybedip sakatlık çıkarmayın.
Görüşmek üzere!


jason mraz - i'm yours
morrissey - you have killed me
the killers - human
jack johnson - sitting, waiting, wishing

11:48

Comments

mythart said…
yeniyıldilekleri için teşekkürler, böyle bir kapanışa ihtiyacımız vardı:)
basakiper said…
Rica ederim efendim, umarım gerçek olurlar.

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari