2009

13:25

(Şu anda aslında ders çalışıyorum, o yüzden müzik falan dinlemek olmaz. Ama sizler, biliyorsunuz ki ben aslında ders çalışmıyorum. İşte böyle aldatmacalı bir hayat)

2009 yılının ilk, bu adresin 111. yazısıyla karşınızdayım. Farketmeden eskitmişim burayı, iyi olmuş. Eski şeyler daha iyidir, eski yüzlü ayakkabı mesela, en sevdiğim şeylerden.
Her neyse. Konuyu oraya buraya çekiştirip de yılın ilk yazısından aklınızı karıştırmayacağım.
Öncelikle, 2009 herkes için güzel bir yıl olur diyerek başlayayım. Ben kendi adıma içinde sağlık, mutluluk, para, başarı, mezuniyet, iş ve bi de B. Bey olan bir yıl istiyorum. Başka ne kaldı ki demeyin. Başka bi sürü şey sayabilirdim, ama görgüsüzlük etmemek adına saymıyorum. Yeni yıla nasıl girersen öyle devam eder hurafesine her ne kadar inanmasam da ve tam olarak nasıl girdiğimi hatırlamasam da genel olarak pek güzel bir yılbaşıydı. (Hatırlamamak göreceli bir kavram. Mesela saat 00:06'da ne yaptığımı biliyorum, ancak tam 00:00:00 anı pek net değil. Değişik...) Hurafeye inanmasam da, 'kötü rüyanın tersi, iyi rüyanın düzü çıkar' gibi bir mantıkla bu seneye güzel girdiğim ve tehlike bölgesinde bulunan Ocak ayının ilk haftasını da neredeyse atlattığımı göz önünde bulundurursam, bu yıl, belki de, basakiper tarihinin en güzel yılı olabilir. Zaten inanırsak olur bence.

Yeniyılın dışında birçok üniversite öğrencisi arkadaşım gibi benim de finallerim başlamak üzere. Final haftası başlamış olmasına rağmen, sadece 3 finalim olduğu için ben kendimi pek final haftasında hissetmiyorum. Gerçi bu kadar tatil, bayram, yeniyıl üstüne kimsenin kendisini final haftasında hissettiğine de inanmıyorum. Kendimi çalışmaya hazır hissettiğim ve eskiden yaptığım gibi erkenden kalkıp çok planlı ve disiplinli çalıştığım o final haftası günlerine geri dönemeyeceğimi biliyorum. O günlere dönebilmek için en azından 6-7 finalimin olması ve bu finallerimin arka arkaya günlerde olması hatta bir günde 2 finalimin olması gerekirdi. (Bu noktada, bu anlattığım şekilde finalleri olan arkadaşlar, üzülmeyin) İTÜ'deki son güz finallerime rahat ve gururlu bir şekilde hazırlanıyorum ben. Kendime güvenim tam.

İlk finalim yarın. Biraz daha ders çalışır gibi yaptıktan sonra yarım kalan dizilerime devam etmem lazım. Malum Ocak ayı geldi, dizileriyeni sezonlara başlamak üzereler ve benim daha çok çalışmam lazım, yetişmek için.

Herkese kolay gelsin. Tekrardan iyi seneler.

13:46

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari