İyi ki doğdun!

15:16

Artık iyice ev hanımı olduğumdan dolayı, bugün ev alışverişi yapmak için Migros'a gittim. Sonra eve gelip yemek yaptım. Üşenmesem temizlik de yapardım ama ev oldukça temiz gözüktüğü için uğraşmadım. Ev hanımlığı aslında süper bir meslek, tabi kendi evinin hanımlığını yaparsan. Sabah kalk, evi toparla, sonra alışverişe çık. Eve gel, yemek yap. Alışverişe çıkmadan önce çamaşır makinasını çalıştır ki sen geldiğinde makina durmuş olsun, sen de hemencecik çamaşırları asabil. Yemekten sonra biraz daha evi toparla. Biraz televizyon izle, çay/kahve iç. Yemekler soğuduysa onları buzdolabına kaldır. Sonra biraz daha otur. Eve gelenlere kapıyı aç, günün değerlendirmesini yap.
Fena değil, ayda 1-2 yapılabilir.

Ev hanımlığı dışında part-time öğrenciliğim de iyi gidiyor. Bu haftaki tek ve aslında en kritik finalime girdim. Güzeldi. Artık önümdeki finallere bakacağım. Bir tanesi pazartesi, diğer de çarşamba. Final haftasında ilk defa stressiz, tatil tadında günler geçiriyorum. Okulu uzatmak bu bakımdan iyi bir şeymiş. Tavsiye ederim.

E hayırdır o kadar dizi/filmden neler izliyorsun bu aralar, niye haber vermiyorsun derseniz eğer, haklısınız. O zaman hemen başlıyorum. En son sanırım size Keanu Reeves'in pek de güzel olmayan filmi Dünyanın Durduğu Gün'den bahsetmiştim. Ondan sonra Jason Statham hayranlığı dolayısıyla Transporter 3'e gittim. Güzeldi. Ben de kendime o arabadan almayı planlıyorum. Ama ben alınca onu öyle kullanamayacağım için canım sıkılacak. Arabayla beraber Jason'ı da alıp arabayı öyle kullanmasını isteyeceğim. Film aksiyonseverlere ya da Transporter severlere tavsiye.
Sinemada izlediğim diğer bir film de, en sonunda, Issız Adam. Etrafımdaki insanların çoğunun filmi beğenmemiş olmasına rağmen B. Bey'le inat ettik gittik. Ben şahsen çok beğendim filmi. "Aman replikler şöyle, kız da hiç olmamış, ay hiç gerçekçi değil ki..." eleştirilerine hiçbir anlam veremedim. Gitmediyseniz hala, gidin görün. Belki de Çağan Irmak bu sefer o kadar ağlatamadığı için beğenilmedi film, bilemiyorum. Ama tekrar ediyorum, bence pek güzeldi. B. Bey de beğendi. Benden tavsiye, herkese.

Jack Bauer 4. defa dünyayı kurtardıktan sonra kendimi Battlestar Galactica ailesine vermiştim, hatırlarsanız. Kendileri de en son dünyayı buldular, ama pek mutlu olamadılar. Yakın zamanda yeni sezondaki maceralarını takip etmek üzere onlarla vedalaştım ve kendimi tekrar Jack'in yanında buldum. Jack kısa saçları ile dünyayı 5. kere kurtarmak için hazır gibi. Bakalım bu sefer neler olacak.

Hayat böyle geçiyor gidiyor işte. Keyifli.
Yarın hep adını duyduğunuz sevgili B. Bey'in doğumgünü. Ben şimdiden kendisinin doğumgününü kutluyorum. Bunu her okuyan da içinden kutlasın, kendisini tanıyorsa telefon açıp kutlasın. Hatta istiyorsa hediye alsın, bana versin.

Herkese kolay gelsin.
Burayı kapatıp ders çalışın biraz.

snow patrol - run
morrissey - the more you ignore me the closer i get
jason mraz - i'm yours
pearl jam - immortality

15:34

Comments

mythart said…
her ne kadar b. beyi inceden hafiften kıskanıyorsam da buradan kendilerinin doğum günlerini kutluyor, saygıdeğer kendileri adına küçük bir tadelle açıp mideye indiriyorum.
ozzy said…
hepi börtdey b.bey diyoruz o zaman, ayrica big bang theory artık başlasın di mi ya :)

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari