İyi ki dogdum!

18:56

Bugün, bu dönemin son finaline mi çalışsam yoksa 7. sezonu başlayan 24'e yetişmeye mi çalışsam bir türlü karar veremedim. En sonunda yarım saat ders çalışıp günün geri kalanını 24'e yetişmeye çabalamakla geçirmeye karar verdim. Ben böyle anlatıyorum, dizilere yetişmem lazım falan diye, kesin bir tarafınızla gülüyorsunuzdur ama bu gerçekten mesai isteyen bir iş. Üst üste izlenen 4. bölümden sonra insan biraz tuhaflaşmaya başlıyor. Her şeyi geçtim, gerçekten kendimi masa başında oturup iş yapan bir memur gibi hissediyorum. Ha bu kötü bir şey mi, orası tartışılır. Kötü olmasa da iyi bir şey olmadığını düşünüyorum.

Her neyse.
Bu yazı sanırım, yeni yaşımdan önceki son yazım olacak. Önce B. Bey'in doğumgünü, sonra da benimki. Bilmeyenler için, benim doğumgünüm de bu perşembe, yani ayın 15'i. Yarın sabahtan bitirme tezim için hocamla konuşmam gerekiyor, o yüzden erkenden okula gideceğim. Sonra akşamüstü de finalim var. Sanırım o arayı kütüphanede ders çalışarak geçireceğim. Perşembe sabahı da başka işlerimin olması dolayısıyla 22 yaşındaki basakiper'in son yazısı bu.
Yani bundan sonraki yazılarda, bir yaş daha yaşlanmış, biraz daha olgunlaşmış, daha büyük, daha kendinden emin bir basakiper olmalı. En azından teoride bu iş böyle olmalı. Değil mi? Her yeni yaşla beraber biraz daha tecrübe, biraz daha yaşanmışlıkla beraber biraz daha bilgelik falan. Tabi ki bunun bir süreç olduğunu biliyorum ama her şeyin 2 gün içerisinde değişeceğini düşünmek daha heyecanlı.

Doğumgünüm şimdiden kutlu olsun. Bunu okuyan herkes içinden kutlasın ve benim için iyi dileklerde bulunsun. Bunun karşılığında ben de herkese yeni yaşında çok iyi dileklerde bulunabilirim. Kalbi temiz bir insan olarak da dediklerimin tutma olasılığı çok yüksek. Bence yatırımınızı iyi yere yapın.
Finalleri bitenlere geçmişler olsun, yeni başlayanlara da kolay gelsin.
Çalışan kesim de üzülmesin. İşleyen demir pas tutmazmış.

the subways - no goodbyes
coldplay - life in technicolor
jason mraz - make it mine
air - all i need

19:11

Comments

gulin vardar said…
kutlu olsun kipercan. umarım bu yıl olumlu yeniliklerle dolu bir yıl olur.
mythart said…
yarım saat ders çalış 4 saat dizi izle. izninizle yıllar önceki bir reklam cingılını bu duruma uyarlamak istiyorum. başakiper'le hayat oh ne rahat.

geçen hafta çikolatayla kutlamıştık, bu kez portakal ile kutluyoruz. iyi dileklerle happy birthday diliyor ve ayrıca efendi bir okurunuz olarak iyi dileklerde bulunulmayı hakettiğimizi düşünüyoruz; sağlık, başarı, huzur, mutluluk, aşk, para ne olursa artık.
basakiper said…
Çok teşekkür ederim efendim.
Bana dilediğiniz güzel şeylerin 10 katı nasip olsun size.
msm said…
doğum gününüz kutlu olsun...
nice yıllara!

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari