Seçim heyecanı

15:12

Malumunuz bugün seçim günü, ben de gittim oyumu kullandım. Gerçi biraz zor oldu, uzun bir kuyrukta araya kaynamaya çalışanlara rağmen sıra bize de geldi. Biz de çok sevgili annemle beraber oyumuzu kullandık. Turuncu ve mor zarflar hakikaten güzeldi. İleride mektup yazdığımda ben de onlardan kullanmak istiyorum. Üzerine de damga falan o tarz bir şey de basabilirim.
Bir de her seçimde yaşadığım paniği bu seçimde de yaşadım ve dedim ki kendi kendime: "İnsan yedisinde neyse yetmişinde de odur." Şimdi nedir bu panik derseniz, şöyle ki, ben o süper "EVET" mühürünü bastıktan sonra üflemek ve kuruduğundan emin olmak istiyorum. Ya kurumadan ben onu bi yerlere sürtersem? Ya sürttüğüm için oyum geçersiz sayılırsa? Ya mührüm silik kalırsa falan diye o saçmasapan kutunun arkasında, seçim görevlilerin 'biraz acele edelim dışarıda kuyruk var' baskısıyla çok tedirgin dakikalar geçirdim. Ama bu seçim de bitti. En azından 1-2 sene rahatım.

Ama malesef büyük düşünemedim, nispeten küçük düşündüm. Mesela yakın zamanda elime para geçse ilk yapacağım işin Avrupa yakasında bir ev almak olduğunu düşündüm. Sonra bu ufak evde koltukta uyuyakaldığımı falan düşündüm.
Evet. Elime para geçince yapacağım ilk şey bu. Ben seçim kuyruğunda beklerken böyle küçük şeyler düşündüm işte.

Hakkımızda hayırlısı.
İyi günler.

15:20

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari