Equilibrium

10:07

Geçen yazımdaki "havaların güzelleşmesi", "baharın gelmesi" falan gibi deyimleri bu yazımla geri almak istiyorum. Havalar böyle güzelleşmez, bahar da böyle gelmez. Yakın zamanda mevsimler ve havayla aramız açılacak, ancak kendilerinin durumdan pek haberleri yok haliyle.

Her neyse. Günaydınlar efendim.
(Bu arada parantez içerisinde bir hikaye anlatmak istiyorum. Bu şu an aklıma geldi, sonra kesin unuturum. Geçen cumartesi, vapurla karşıya geçerken liseden bir arkadaşımı gördüm iskelede. Yaklaşık 10 kelime falan ettik toplamda, kendisi sonra bana "basakiper'le hayat" dedi. Tanışmıyor olsaydık, kendimi Fight Club gibi hissedebilirdim, ama tanışıyorduk, o yüzden bir anlamı olmadı aslında...)

Pazar akşamki süper derbiyi atlattıktan sonra, pazartesi akşamı uzun aralardan sonra çok sevgili kız arkadaşlarımla buluşup çok dedikodu yapıp, çok güldük. Etraftaki bütün masaları da rahatsız ettik sanırım. Ama onlar da bizim masada olsalardı kesin çok gülerlerdi. Hem arka masadaki boğuluyormuş gibi sesler çıkararak gülen amcadan kesinlikle daha iyiydi bizim kahkahalarımız. Böyle toplaşmaları seviyorum. Ama belirli bir rutine otursalar kesin daha çok severim. Mesela en geç 90 gün içerisinde tekrar görüşsek... Ama işte hayat, herkesi farklı yoruyor... O buluşmalar hep çok gecikmeli oluyor.
O akşam yanımda fotoğraf makinası vardı, ve ben fotoğraf çekmeyi unuttum. Eğer unutmamış olsam o çok gülerkenki anlarımızdan birini buraya koyup bizi afişe ederdim ama malesef. Bu seferlik herkes afişe olmaktan kurtuldu.

Uzun zamandır pek tavsiyede bulunmuyordum, farkındayım. Bugünün tavsiyesi Equilibrium. Biraz Brave New World, biraz 1984, biraz da Matrix.

Daha güzel havalarda görüşmek üzere.

10:21

Comments

Levent Tüter said…
Utanaraktan söyliyeyim Brave NEw World'ü yeni okudum (şubat), 2 hafta önce de çok uzun süre oldu bi daha izliim diye MAtrix indirip izledim. Bugün de kitapçıdayken 1984 görüp, ingilizce olarak tekrar mı okusam (ilk kez okuyalı 15 yıl olmuş) diye düşündüm.
Equilibrium'u ise bilmiyorum ama izleyeyim.


İyi sci-fi olmuşsun sen bu aralar :)
basakiper said…
Ben hep sci-fi'ydım Levent, sen tanıyamamışsın beni :)

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari