Cilingir

20:53

İyi akşamlar sevgili okurlar. Ayrıca herkesin bayramı da kutlu olsun, artık geçti sayılır ama olsun. Hiç kutlamamaktan iyidir.

1 Mayıs olması dolayısıyla annem beni dışarı salmadı. Planlarımda bu tatil gününü daha farklı şekilde geçirmek vardı ama Kadıköy'de miting olması, Taksim'in her sene karışması ve annemin genel tedirginliği sebebiyle evde tez yazıyormuş gibi yapmakla geçirdiğim bir gün oldu bugün. Gerçi tez yazıyormuş gibi yapmak yerine artık ufak ufak gerçekten yazmam gerekiyor. Ama düşünürsek, şimdiden 12 sayfa falan oldu. Buna daha en baştaki önsöz, içindekiler, özgeçmiş, özet vs gibi bölümler eklenecek, sonra daha yazmadığım en azından 10-12 sayfalık bitirmeyle ilgili yazı var. Bunların da dışında en sonra sonuçlar ve referanslar gibi birkaç bölüm daha eklemem lazım... 30 sayfayı geçersem yeterli olur diye düşünüyorum. Emin değilim. 40'a tamamlamak daha iyi olabilir. Onu da yapabilecek güçteyim, kendime bu konuda inanıyorum. Hem zaten daha tam tamına 17 günüm var, resmi olarak. Ben ayın 15'ine her şeyimi hazırlamak ve bitirmemi elimde tutuyor olmak istiyorum, pazartesi günü oluşacak kargaşayı düşünerek... Ama 15'ine yetiştiremezsem de dert değil, çünkü 18'ine teslim etmem gerekiyor zaten.
Yani aslında daha çok zamanım var. Son 2 gecede bitirme yazan insanlar gördüm bu hayatta. Bu bakımdan rahatım.

Bu geceki planım romantik/komedi türünde diziler seyredip mayışmak. Sırf bunu yapabilmek için dizileri canım çok sıkılmasına rağmen gündüz seyretmedim, onun yerine muffin yaptım.


Hatta dizi seyrederken çayla beraber muffin de yiyeceğim. Bana afiyet olsun. (Buradan pek hamarat olduğumu da öğrendiniz)

İşte böyle. Yazıyı bitirmeden önce, uzunca bir zamandır kafamı kurcalayan bir soruyu sizlerle paylaşmak istiyorum. Bunu daha önceden acaba buraya yazdım mı diye düşündüm, ama bakmaya üşendim. Ama sonradan da düşündüm ki, eğer yazmış olsaydım 1-2 cevap gelirdi ve ben de cevapları mutlaka hatırlardım.
Soru şöyle: Çilingirler, tıpkı doktorlar gibi, bir yemin ediyorlar mı? Adamlar istedikleri an evime girebilirler, ama girmiyorlar... Bir tür 'çilingir yemini' var mıdır? Biz mühendisler bile bildiklerimizi kötüye kullanmayacağımıza dair yemin ediyoruz, ya çilingirler bildiklerini kötüye kullanmaya çalışırlarsa?

Evet. Belki aranızda bilen vardır, yoksa da ziyanı yok.
İyi haftasonları.

21:06

Comments

ozzy said…
şu muffin denen şeyden hiç yemedim ya cikolata mi o icindekiler cok güzel görünüyo ya,

hanimeller'in kurabiyemleri de cok leziz aslen.

Tez stresli bişey ya, bitsin gitsin bi an önce, kolay gelsin :)
basakiper said…
Çikolatalı muffinler evet :)

Teşekkürler, en yakın zamanda bitirmeye çalışıyorum...

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari