Gold Digger

21:25

Arayı açmışım yine farkettirmeden, kusura kalmayın. Ancak şu bomboş oturma koşuşturmasında hiç vakit bulamıyorum gibi saçma bir cümle kurarak hepinizin kafasını karıştırıp aradan sıyrılmayı planlıyorum. Umarım işe yarar.

Bu aralar hakikaten bomboş oturuyorum. Bomboş otururken bir yandan yükseklisans başvuruları için gerekenleri toparlıyorum, bir yandan 1 Hazirandaki bitirme sunumum için en sade Powerpoint sunumunu hazırlamaya çalışıyorum ve diğer bir yandan da sıkıntıdan patlıyorum zaman zaman. İşte böyle geçiyor günler. Haftasonları güzel, haftaiçi herkes işinde, gücünde, dersindeyken hayat sıkıcı. Ama geçiyor günler, fena değil aslında. İyi bile diyebilirim.

Bugün çok sevgili Ceylan ve Melen'le buluştum mesela. Pek güzeldi. Tam Ceylan'a iş aradığımdan ve bir türlü bulamadığımdan bahsederken telefon çaldı. Ufak bir telefon mülakatından sonra "işe alma sürecinin diğer aşaması"na davet edildim. Ceylan lahmacun yerken karşımda ben de İngilizce falan konuştum. Komikti aslında. Her neyse, Ceylan'ın ayağı uğurlu geldi. Sonra Melen de geldikten sonra, gelecek planları etraflıca konuşulduktan sonra çok güzel bir laf ettim. İleride neler yapmak istediğimin en açık açıklaması: İş bulup masterımı bitirip çok para kazanmak istiyorum. Evet. İşte ileride yapmak istediğim şey bu. Olmak istediğim şeyse çok para kazanan bi kadın. Evet. Göründüğüm kadar maddiyatçı değilim, hayır ama hayatta yapmak/almak/sahip olmak istediğim şeyler biraz pahalıcana. Mesela kimse bana beleşe güzelinden bir süperyat vermez. Ya da kimse bana bedavaya alışveriş falan yaptırmaz. Bu bakımdan para güzel şey, lazım en azından.

Böyle işte. Ben yine bi süredir tavsiyede bulunmuyorum, hemen o işi de halledeyim. Bu aralar Last Lecture diye bir kitap okuyorum ve herkese tavsiye ediyorum. Okuyun hayatınız değişsin demiyeceğim ama güzel bir kitap. Belki bazı şeyler değişir.
İyi bakın kendinize.

PS. Yukarıdaki maddiyatçılığımdan sonra beni "gold digger" falan gibi biri olarak tanımayın diyip Kanye West'ten "Now I ain't sayin' she a gold digger" diye alıntı bile yaparım.

snow patrol - chocolate
adele - crazy for you
kings of leon - sex on fire

21:39

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari