Hemen de yaz geldi

13:24

Evet, hemen de yaz geldi. Şöyle arada bir bahar geçişi olsaydı, hava biraz serin, biraz rüzgarlı ama güneşli olsaydı. Pat diye 30 derece oldu onun yerine. Neyse tabi, buna da şükür. Yağmur çamur azaldı hiç olmazsa.

Salı günü itibariyle bitirme tezimi 3 kopya halinde ciltsiz olarak öğrenci işlerine teslim ettim. Hayatımın önemli anlarından biriydi. Fotokopici amca (hala ismini öğrenemedim, 2 sene oldu) ve öğrenci işlerindeki Sündüs Hanım kocaman gülerek "Hadi hayırlısı" dediler. Saçma ve kocaman bir şekilde ben de güldüm onlarla beraber, teşekkür ettim bir de haliyle. Kaba bir insan değilim. Sonra yükseklisans başvurularım için referans mektubu almak üzere birkaç hocayla konuştum. Bu konuşmaların nasıl geçtiği konusunda fazla bilgi vermeyeceğim. Ancak bana referans mektubu yazmak istemeyen, 'bence seni daha iyi tanıyan bir hocadan al bunu' diyen çok sevgili hocalarım: İleride çok büyük adam olduğumda ismim bir yerlerden tanıdık gelecek. Ben sizi affettim, merak etmeyin. Bir sorun yok yani, dert etmeyin. Yazsaydınız iyi olurdu tabi, yazmadınız. Sizleri buradan öpüyorum, teşekkürlerimi sunuyorum şu geçen 5 sene için.

Her neyse. Akademik gelişmeler bu yönde işte. Bunun dışında geçen hafta İTÜ Bahar Festivali'nde Duman'ı dinledim yıllar sonra. Ve çok enteresan bir şey farkettim. Aslında biliyordum da böyle tam ifade edemiyordum. Şöyle ki, Duman benim için ilk ve ikinci albümüyle süper bir grup. Ama sonrasını ne kadar zorlasam da sevemiyorum. Olmuyor. Kaan Beylerin sesleri daha ince, grup daha gençken sanki her şey daha güzeldi. Hiçbir hareketli şarkıları benim için bir 'Hayatı Yaşa' olamıyor mesela. Ya da daha çok yaptıkları damardan şarkıların da hiçbiri bir 'Haberin Yok Ölüyorum' diil malesef. Ama konserde etrafımdaki birinci sınıf oldukları her hallerinden belli gençler çığlık çığlığa şarkıları söylüyorlardı. İTÜ bu 5 yılda bana bir çok şey kazandırdığı gibi birçok şeyi de benden aldı. Belki de Duman da bu benden aldığı şeylerden biridir. Bilemedim.

Her neyse işte. Hayat böyle. Herkese güzel haftasonları, aman başınıza güneş geçmesin.

the national - fake empire
the fray - heaven forbid
cinerama - hard, fast and beautiful

13:37

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari