Diploma

11:41

Günaydın çok sevgili okur,
Yepyeni bir haftasonunun başlangıcındayız hep beraber. Ama bu haftasonu benim adıma birazcık daha sakin bir haftasonu olacak gibi. Zira yarın hepimizin bildiği gibi babalar günü. Özel günlerde B. Beyler memleketine döndükleri için de bana da daha sakin bir hayat kalıyor buralarda. (Onun orada ben yokken çatlayana kadar yemesi konu dışında, onu burada istesem ben de yapabilirim)
Daha sonra pazartesi günü sabahın 10'unda diploma töreni provam var. Umarım öğle saatlerine kalmadan ve biz yeni mühendis ve mimar adayları güneşin altında can çekişmeye başlamadan önce prova biter. Yoksa haziran sonunda Maslak'ta öğle güneş altında tavsiye edilenden uzun süre kalmak tehlikeli olabilir. Salı günü saat 19:00 sularında başlayacak olan diploma töreni, tahminlerime göre saat 21:00 sularında yeminimi etmemle sonlanacaktır. Cüppemin içerisine bisküvi ve içecek soğuk bir şeyler sıkıştırmayı planlıyorum. Yoksa orada o kadar saat oturmak biraz işkence gibi. Hem de 11. fakülte olmamızın etkisiyle biz baya bi oturacağız. Ama olsun, bu kadar okuduktan, zorlandıktan, ufacık bir şey için günlerce/haftalarca/aylarca İTÜ'yle uğraştıktan sonra diploma için 2 saat oturmuşum, fazla mı? Değil.
Ve geçen gün mezuniyet işlemleri için okula gittiğimde şunu farkettim: Okula ilk kaydı yaptırmak baya zor olmuştu. 453 farklı belge, onu imzala, şu formu doldur, 345 vesikalık fotoğraf ver, şu tarihleri unutma, ders kaydı şu adresten falan derken baya telaşlı ve stresli bir gün geçirmiştim. Daha sonra 2004 eylül ve 2009 haziran arasındaki süreçten hiç bahsetmiyorum. Ama mezun olup da en son işte okul kartı falan teslim etmeye gelince iş, yaklaşık 10 dakikada okulla ilişiği kesmek mümkün... Baya iyi...

Her neyse, salı günü gerçekten mühendis olduktan sonra (gerçi mühendislik yemini metnini imzaladım, altında da diplomamı aldım falan yazıyordu, artık mühendis sayılırım) açık mavi çubuklu siyah cüppeli fotoğraflarımı koyarım buraya. Gerçek bir uzay mühendisi neye benziyor siz de görmüş olursunuz.
Sonrasında da tatil planları. Deniz, kum, azıcık güneş, daha çok gölgede bira-midye günleri...

Yakın zamanda görüşürüz.

the arcade fire - crown of love
adele - make you feel my love
metric - help i'm alive

11:55

Comments

Nrrla said…
Önemli Not 4: Öğrencillerimizin su gereksinimi Üniversitemiz tarafından sağlanacaktır. Bu hizmet öğrencilerimizin yerlerinden kalkmadan görevliler aracılığı ile karşılanacaktır.

diye bir yorum var mezuniyet.itu.edu.tr de :)
basakiper said…
Geçen sene de öyle demişlerdi ama pek düzgün yapamamışlardı. Ben her ihtimale karşı bişeyler alıcam, cüppe kocaman, içine bi sürü şey sığar.

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari