Tebrik haftası

11:27

Günaydın çok sevgili günlük,
Güzel bi haftasonunun başındayız yine seninle. Artık hergün haftasonu aslında senin için biliyorum ama gerçek haftasonu gelince herkesin haftasonusu olduğu için çok daha keyifli oluyor.

Geçen hafta neler oldu diye hemen bir göz atalım. Geçen pazartesi bildiğiniz üzere bitirme sunumumu yaptım, AA'mı aldım, mühendis oldum. Hocalarım beni tebrik etti, fotokopici amca hayırlı olsun dedi. Sonra annem "benim sayemde mühendis oldun, afferin" dedi. Babama şehir dışında olması sebebiyle telefonla bağlandım, kendisi yemek yiyormuş, "beni çok mutlu ettin kızım" dedi. Ben de "ne demek baba, görevimiz" dedim. Babam çok güldü, belli ki hoşuna gitti. Şehir dışında olması sebebiyle abime de telefonla bağlandım. O da tebrik etti, "demek sen de artık mühendis oldun, aferin" dedi. Yani böyle çok tebrikli falan bir gündü pazartesi günü. Eve gelince annem beni sıkıştırmak için başka bir bahane bulduğu için baya sevinçliydi. "Mühendis kızımı bir öpeyim, gel bir daha öpeyim, gel gel bir daha öpeyim" diye bütün akşam peşimi bırakmadı. Bunlar güzel şeyler tabi, insanın her gün mühendis olası geliyor.

Perşembe günü tezimi ciltletmek, gerekli imzaları toplamak için okula gittim. Çok sevgili tez danışmanım Hayri Hoca bana ayaküstü bi anket yaptı. Beklentilerin karşılandı mı, neler eksik, sorunlar neler, sen memnun musun vs 3-5 soru sordu. Sonra da bana hayatta başarılar dedi. Teşekkür ettim kendisine. Hoplaya zıplaya fakülteden çıkacaktım ki, mühendis olmanın bir olgunluğu olduğu için daha sakin yürümeye karar verdim. Zaten yağmur yağıyordu.

Dün akşam da B. Bey'le önce balkondaki kış kirini temizledik, sonra balkonda oturduk Şili menşeili şarapla demlenirken yemek yedik. Pek keyifliydi. Mühendisken hayat daha keyifli.

Bundan sonra önce 23 Haziran'da diploma töreni ve uzun zamandır beklediğim mühendislik yemini, sonrasında yükseklisans başvuruları, daha sonra mülakatlar, kayıtlar falan. Bu sırada tabi bir iş arama telaşı... Bir de tatil için, deniz/kum/güneş bulunduran nerelere, ne zaman gitsek sıkıntısı.
Bilsem gerçekten daha önce mezun olurdum.

Yazıyı bitirmeden önce ufak bir sorum var. Ben mesela şimdi adalardan birine gitmek istesem, hangisi daha güzel? Büyükada'nın büyük olduğunu görmüşlüğüm var. Diğerleri nasıl? Kalınacak yerleri var mı mesela? Biliyosanız yazsanıza.
Öpüyorum hepinizi.

bat for lashes - peace of mind
the coral sea - in this moment's time
radiohead - jigsaw falling into place

11:46

Comments

Popular posts from this blog

Bir baska pazar.

Volverin, taraftara yol verin!

Nisan planlari